Binge-watching z MMP - "Zachowaj spokój"

"Zachowaj spokój" to nowy polski serial w bibliotece Netfliksa. Zapowiadana na drugą połowę br. produkcja premierę ma już teraz. Miła niespodzianka.

To kolejny tytuł Netfliksa oparty na powieści Harlana Cobena (w oryginale "Hold Tight") i przeniesiony w polskie realia. Serial "Zachowaj spokój" wyreżyserowali Michał Gazda i Bartosz Konopka. Akcja sześcioodcinkowej produkcji rozgrywa się na warszawskim osiedlu dla bogatych, gdzie bliska sobie lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni chłopiec znika bez śladu. Zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. „Zachowaj spokój” nie jest kontynuacją „W głębi lasu”, ale bez wątpienia nawiązuje do tej produkcji (powstałej również na podstawie prozy Cobena). Za scenariusz odpowiadali Agata Malesińska i Wojciech Miłoszewski. Warto zwrócić uwagę na muzykę Andrzeja Smolika. W rolach głównych m.in. Magdalena Boczarska, Leszek Lichota, Agnieszka Grochowska, Grzegorz Damięcki i Jacek Poniedziałek. W punkcie kulminacyjnym nasi bohaterowie.... a nie, nie – tego już nie zdradzimy.

Więcej informacji o serialu na stronie Netflix

Piotr Machul 370 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.