Tomasz Lis nie jest już naczelnym "Newsweeka"

Obowiązki redaktora naczelnego będzie pełnić Dariusz Ćwiklak.

Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o zakończeniu współpracy. Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego tygodnika “Newsweek” oraz prowadzącego podcast “Świat_PL” i odszedł z wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska. Obowiązki redaktora naczelnego będzie pełnić Dariusz Ćwiklak, obecnie zastępca redaktora naczelnego tygodnika “Newsweek”. RAS Polska nie ujawnił powodów rozstania Lisa z wydawcą. Dziennikarz pożegnał zespół osobistym wpisem na Twitterze.

O dalszych planach związanych z wyborem redaktora naczelnego “Newsweeka” Ringier Axel Springer Polska ma poinformować w osobnym komunikacie.

Tomasz Lis zaczynał karierę zawodową jako dziennikarz TVP, gdzie pracował w latach 1990-1997 w "Wiadomościach" i jako reporterem sejmowym, a przez kilka lat (1994-1997) korespondentem Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych. W latach 1997-2004 pracował w telewizji TVN, był współtwórcą, szefem redakcji i prowadzącym główne wydanie “Faktów”. W latach 2004-2007 w telewizji Polsat był komentatorem “Wydarzeń”, członkiem zarządu i dyrektorem programowym. Przez osiem lat prowadził autorski program publicystyczny w TVP2 – “Tomasz Lis na żywo”, do którego zapraszał różnych gości, przede wszystkim polityków m.in. przeprowadził rozmowę z Wojciechem Jaruzelskim czy Donaldem Tuskiem. W latach 2010-2012 był redaktorem naczelnym tygodnika “Wprost”, a od 2012 r. - “Newsweek Polska”, zastępując na tym stanowisku Wojciecha Maziarskiego.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.