Falling Walls Lab Warsaw zaprasza innowatorów

Studenci i młodzi naukowcy, ale też osoby działające w sektorze B+R, na rynku edukacji i biznesu dostaną szansę na pokazanie swojego pomysłu na "zburzenie" istniejących barier - w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce.

Ruszył nabór do globalnego konkursu innowatorów Falling Walls Lab Warsaw. Osoby działające w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji i biznesu dostaną szansę na pokazanie swojego pomysłu na "zburzenie" istniejących barier - w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce. Zwycięzca warszawskiego konkursu wygra m.in. podróż do Berlina i udział w kilkudniowej prestiżowej konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), która jest organizowana już po raz czternasty.

– Falling Walls to jedna z największych sieci integrujących ambitnych i myślących przyszłościowo akademików i przedstawicieli biznesu z całego świata. To możliwość poznania autorytetów ze środowiska naukowego, a także firm technologicznych. Są tam przedstawiciele Harvardu, Stanforda, Cambridge czy Oxford. Falling Walls jest znane w Europie, ale w Polsce mało kto słyszał o tej platformie wymiany myśli i kontaktów – tłumaczy Natalia Osica, inicjatorka tegorocznej warszawskiej edycji Falling Walls Lab i i założycielka firmy pro science, której celem jest zburzenie murów między biznesem i społeczeństwem a sektorem akademickim.

Aby się zgłosić do konkursu, nie trzeba koniecznie być naukowcem czy studentem. Liczy się pomysł na zburzenie jakiegoś istniejącego muru i umiejętność przedstawienia swojej koncepcji w trzy minuty – przed międzynarodowym jury w języku angielskim.

Należy również spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:

  • doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (po 1 stycznia 2017 r.),

  • mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (po 1 stycznia 2015 r.),

  • mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (po 1 stycznia 2012 r.),

  • mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.

Zgłaszać się można się 15 sierpnia 2022 r, ale ci, którzy zrobią to do 30 czerwca, otrzymają książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” (wydawca: Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy) i zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych.

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab w Warszawie jest pro science, a gospodarzem konkursu – Politechnika Warszawska. Na świecie przedsięwzięcie koordynuje fundacja Falling Walls z siedzibą w Berlinie, która od 14 lat działa pod auspicjami niemieckiego ministerstwa nauki, Fundacji Roberta Boscha oraz licznych instytucji akademickich, fundacji i przedsiębiorstw.

Patronat honorowy nad Falling Walls Lab Warsaw objęli: Urząd Patentowy RP i Ambasada Republiki Federalnej Niemiec. Wśród partnerów merytorycznych znalazły się m.in.: Komisja Fulbrighta, Polska Sieć Kobiet Nauki, Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii oraz Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy.

Zapisy: https://falling-walls.com/lab/apply/warsaw/.

Więcej informacji: www.fallingwallslab.pl, https://www.facebook.com/fallingwallslabwarsaw.

Poniżej wideo z zeszłorocznego finału w Berlinie.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.