Poradnia K z bezpłatnym audiobookiem i książką-cegiełką na Dzień Dziecka

Justyna Bednarek napisała, a Daniel de Latour zilustrował nowe opowiadanie "O biało-czerwonej skarpetce i skarpetce niebiesko-żółtej" nawiązujące do ich bestsellerowego cyklu. Dochód ze sprzedaży książki-cegiełki wydawnictwo Poradnia K przeznaczy na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Dzięki współpracy wydawnictwa Poradnia K z Havas Creative Group do bestsellerowej serii o przygodach skarpetek autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura doszło nowe, poruszające opowiadanie o wojnie w Ukrainie.  Dostępne jest w postaci bezpłatnego audiobooka, a także jako książka-cegiełka wydana w limitowanym nakładzie, którą w cenie 25 złotych można kupić na stronie wydawnictwa. Całkowity dochód ze sprzedaży opowiadania zostanie przeznaczony na działania dwóch stowarzyszeń: Serduszko dla Dzieci oraz Klub Inteligencji Katolickiej. Obydwie organizacje bardzo aktywnie wspierają rodziny i dzieci przybywające do Polski z Ukrainy poprzez szereg inicjatyw edukacyjnych i ułatwiających asymilację społeczną.

- Bardzo się cieszę, że zostałam poproszona o napisanie nowego opowiadania. Skarpetki zawsze stają po słusznej stronie i nie inaczej było i tym razem. Mam nadzieję, że sprawią przyjemność i polskim, i ukraińskim dzieciom – powiedziała Justyna Bednarek.

W nagraniu wersji polskiej słuchowiska udział wzięli pro bono: Modest Ruciński, Magdalena Różczka, Mateusz Damięcki, Magdalena Popławska, Magdalena Cielecka, Katarzyna Herman i Anna Smołowik. W wersji ukraińskiej wystąpili lektorzy z Ukrainy, z których część przybyła do Polski po agresji Rosji na ich kraj: Kateryna Kolisnyk, Olha Trembach, Tetiana Lavrushko, Hlib Sukhanov, Volodymyr Makovskyi, Nadia Pavlyshyn, Mariia Yasynska i Hanna Adamovych. Pliki dźwiękowe można pobrać bezpłatnie ze strony wydawnictwa www.poradniak.pl i z wielu dostępnych w Polsce platform streamingowych, takich jak: Audioteka, EmpikGo, Legimi, Publio i Woblink. Powstała też specjalna strona www.historieskarpetek.pl.

W kolejnym etapie akcji słuchowisko ukaże się na płytach CD. Wspólnie z firmą Heraclon International Sp. z o.o., właścicielem serwisu audiobook.pl, która wsparła inicjatywę całkowicie pro bono, zostanie wyprodukowanych 1000 płyt. Nieodpłatnie trafią one do bibliotek publicznych i szkolnych.

W akcję włączyła się także marka Endo, produkując limitowaną serię biało-czerwonych i niebiesko-żółtych skarpetek. Całkowity zysk z ich sprzedaży zasili działalność dwóch wspomnianych powyżej stowarzyszeń.

Koncept akcji i jej komunikacyjna oprawa to efekt działań agencji Havas Creative Group w ścisłej współpracy z wydawnictwem Poradnia K. Za produkcję słuchowiska również odpowiada Havas, a za realizację dźwięku – Anna Kufirska. Dystrybucją audiobooka i książeczki zajmuje się Poradnia K. Patronem medialnym słuchowiska jest gazeta.pl, właściciel serwisu ukrayina.pl.

- Tak wiele osób postanowiło zaangażować się w nasz projekt całkowicie pro bono, poświęcając swój czas, wiedzę i wkładając w to swoje serca. Dziękuję! A dzieciakom życzę nieograniczonej radości z czytania i słuchania – mówi Joanna Bażyńska, szefowa wydawnictwa Poradnia K.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.