Wojciech Tomaszewski z Answear Dyrektorem E-commerce Roku według e-Izby

Po raz trzeci przyznano nagrody w konkursie Dyrektor e-Commerce Roku organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Z 38 nominowanych kapituła wyłoniła zwycięzców w 10 indywidualnych oraz 3 kategoriach zespołowych.

Głównym zwycięzcą konkursu został Wojciech Tomaszewski (na zdjęciu poniżej), który w ostatnich miesiącach dołączył do zarządu Answear. Menedżer zdobył statuetkę Grand Prix 2022 oraz nagrodę w kategorii Long Term Cooperation. Wojciech Tomaszewski ma 18-letnie doświadczenie w obszarze e-commerce. Od dziesięciu lat jest związany z Answear, na początku start-upem. W ciągu dekady z sukcesem rozwijał sprzedaż e-commerce nie tylko w Polsce, ale także w dziesięciu krajach Europy. Jest jednym z najlepszych ekspertów w kraju z obszaru cross-border e-commerce. Warto zaznaczyć, że w 2021 r. większość sprzedaży Answear była generowana na rynkach poza Polską.

Tegoroczną zwyciężczynią w kategorii Fashion okazała się Aleksandra Szol, dyrektor e-commerce i marketingu Modivo. Swoimi działaniami doprowadziła do silnego pozycjonowania stosunkowo nowej marki. Jest odpowiedzialna za rozwój i ekspansję Modivo na 13 rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Laureat w kategorii Omnichannel to Jakub Gierszyński, e-commerce sales director, Sephora, dwa lata temu zdobył statuetkę Grand Prix pierwszej edycji konkursu. W tej edycji kapituła doceniła jego jeszcze krótką, ale efektywną pracę w Sephorze. W 2021 r. rozpoczął budowanie zespołu e-commerce w Sephorze, strukturyzował procesy oraz wprowadzał projekty omnichannel i e-commerce.

Zdaniem kapituły konkursu bezapelacyjnym liderem innowacji w branży e-commerce jest obecnie Rafał Czernik, dyrektor w Allegro i członek zarządu Allegro Pay. Rafał w sposób bardzo prosty i intuicyjny potrafił pokazać wartość i rolę bardzo skomplikowanych innowacji technologicznych, które wdraża w Allegro.

Konkurs Dyrektor e-Commerce Roku jest inicjatywą, która ma też pokazać szersze spektrum ekspertów e-commerce, którzy wprowadzają e-commerce na kolejne etapy rozwoju w mniejszym blasku fleszy. Tegorocznymi odkryciami są Wojciech Radziwon z R-Gol, Arkadiusz Gawryluk z LOT, Łukasz Piech z Lantre, Bartosz Pilch z SIG oraz Sławomir Siergiejczyk z BEE.pl/Glosel.

Pełna lista laureatów na https://dyrektorecommerceroku.pl/

Tomasz Wygnański 778 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.