Edward Miszczak rozstaje się z TVN

Z TVN związany jest od 25 lat, ostatnio jako dyrektor programowy stacji i członek zarządu TVN Grupa Discovery.

Edward Miszczak rozstaje się z TVN i Warner Bros. Discovery, właścicielem stacji. Miszczak związany jest z TVN od 25 lat. Był członkiem zarządu TVN Grupa Discovery i dyrektorem programowym TVN.

– Chciałabym bardzo podziękować Edwardowi za jego 25-letni wkład w rozwój TVN. Będąc od pierwszego dnia na pokładzie naszej firmy, Edward tworzył najbardziej rozpoznawalne formaty i przyczynił się do wyjątkowego postrzegania marki TVN. To dzięki tak silnej ramówce TVN jest od wielu lat niekwestionowanym liderem rynku w Polsce – powiedziała Katarzyna Kieli, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN.

Dodała też, że rozmawiała z Edwardem Miszczakiem od pewnego czasu na temat zmian w organizacji i że firma jest do tej zmiany bardzo dobrze przygotowana.

– W najbliższym czasie ogłosimy, jaka będzie struktura pionu programmingu w Warner Bros. Discovery w Polsce. Zespół ten będzie odpowiadał za wszystkie kanały operujące na polskim rynku FTA i płatne, polską produkcję programową obu grup. Zupełnie nowym otwarciem dla nas i dla naszych widzów będzie możliwość wykorzystania ogromnej biblioteki TVN, Discovery i Warner Media na naszych antenach – zapowiedziała Katarzyna Kieli.

– Co prawda jeszcze nie żegnam się z firmą, ale już dziś chciałbym bardzo podziękować za tę wyjątkową podróż. W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu – skomentował swoje odejście Edward Miszczak.

W okresie przejściowym – do czasu wdrożenia nowej struktury firmy – ma pełnić funkcję dyrektora pionu programmingu.

Edward Miszczak jest odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Od 1998 r. pełni funkcję dyrektora programowego TVN. Wcześniej związany był z radiem RMF FM, którego był współtwórcą.

Piotr Machul 370 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.