InPost i Modivo wprowadzają EkoBox

To pierwszy w Polsce system zamkniętego obiegu opakowań wielokrotnego użytku. Do programu mogą dołączać inne podmioty z branży e-commerce.

Z pudełek wielokrotnego użytku EkoBox zaprojektowanych przy współpracy z duńską firmą ReZIP mogą od czerwca br. skorzystać klienci internetowego sklepu z modą Modivo. Każde opakowanie zamówione z dostawą do paczkomatu InPost będzie można również do paczkomatu zwrócić. W czasie promocji opcja ta będzie darmowa. Dodatkowo za każdy zwrócony do paczkomatu EkoBox klient otrzyma voucher z rabatem 10% na kolejne zakupy w Modivo.

– Dzięki używaniu EkoBox możemy nawet dziesięciokrotnie ograniczyć ilość kartonu w obiegu. EkoBox jest zrobiony z ekologicznego kartonu w pełni nadającego się do recyklingu. Posiada certyfikat FSC, który świadczy o wykorzystaniu certyfikowanych surowców w procesie produkcji opakowań. InPost jako jedyna firma w Polsce ma możliwość zaoferowania takiego rozwiązania na ogólnokrajową skalę dzięki sieci blisko 17 tysięcy paczkomatów. Chciałbym potwierdzić, że udostępnimy możliwość dołączenia do programu EkoBox każdemu odpowiedzialnemu podmiotowi z branży e-commerce – mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.