Ledwo Play przejął UPC, a już sprzedaje jego infrastrukturę szerokopasmową

Za połowę udziałów w spółce zależnej FibreForce P4 odzyska 1,7 mld zł z 7 mld zł wydanych na UPC.

Firma telekomunikacyjna P4, operator sieci komórkowej Play, a od niedawna także sieci kablowej UPC Polska, zawarła z InfraVia Capital Partners, funduszem private equity specjalizującym się w inwestycjach infrastrukturalnych i technologicznych, umowę o sprzedaży 50% udziałów wydzielonej spółki zależnej FibreForce za kwotę 1,775 mld zł. Do końca br. P4 przeniesie do FibreForce infrastrukturę szerokopasmową UPC (HFC i FTTx).

Przypomnijmy, że P4 1 kwietnia br. sfinalizował transakcję nabycia 100% udziałów w UPC Polska Sp. z o.o. od Liberty Global za kwotę 7 miliardów złotych.

FibreForce będzie oferował dostęp do swojej sieci wszystkim operatorom telekomunikacyjnym w nowym otwartym modelu dostępu do niej.

Sieć UPC obejmuje ponad 3,7 miliona gospodarstw domowych. Play zapowiada, że FiberForce zamierza zbudować kolejne ponad 2 miliony przyłączy światłowodowych – w jakim czasie, tego nie sprecyzowano.

Maciej Burlikowski 1717 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.