Maciej Maciejowski prezesem Gremi Media

Zastąpił Tomasza Jażdżyńskiego, który pełnił tę funkcję od grudnia 2017 r.

Maciej Maciejowski, nowy prezes Gremi Media SA. Zdjęcie: Artur Ettinger. Źródło: rp.pl.
Maciej Maciejowski, nowy prezes Gremi Media SA. Zdjęcie: Artur Ettinger. Źródło: rp.pl.
Rada nadzorcza Gremi Media, wydawcy takich tytułów jak: “Rzeczpospolita”, “Parkiet” i "Sport”, 23 czerwca br. powołała Macieja Maciejowskiego na stanowisko prezesa spółki, odwołując ze skutkiem natychmiastowym Tomasza Jażdżyńskiego, nie podając przyczyn zaistniałych zmian. Tomasz Jażdżyński kierował spółką Gremi Media od grudnia 2017 r.

Maciejowski do września 2020 r. pełnił funkcje członka zarządu TVN oraz TVN Media oraz prezesa zarządu TVN Digital. Z Grupą TVN SA związany był w latach 2004-2020, zajmując w niej m.in. także stanowiska marketing menedżera odpowiedzialnego za kanały TVN24. Wcześniej pracował w Grupie Onet.pl SA jako menedżer kluczowych projektów (2000-2004) oraz ze Studiem Filmów Animowanych w Krakowie (1996-2000).

Obok zmiany prezesa Gremi Media z funkcji członka zarządu spółki zrezygnował Jarosław Machocki. Pełnił ją od lipca 2018 r., ze spółki odejdzie 23 września br. 

Tomasz Jażdżyński napisał w mediach społecznościowych: “Rada Nadzorcza Gremi Media SA postanowiła przejąć odpowiedzialność za przyszłość spółki i dokonała zmian w zarządzie. W związku z tym chciałbym serdecznie podziękować za minione cztery i pół roku wszystkim partnerom biznesowym, pracownikom i współpracownikom Gremi Media SA, e-Kiosk S.A. i pozostałych spółek zależnych”.

Gremi Media SA wydaje m.in. dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, „Sport” i ich serwisy internetowe www.rp.pl, www.parkiet.com, www.sportdziennik.com. W grudniu 2021 r. doszło do zmiany w akcjonariacie Gremi Media SA. Pluralis B.V., strategiczny inwestor medialny z siedzibą w Amsterdamie, nabył od KCI SA 40% udziałów w wydawcy m.in. “Rzeczpospolitej” i “Parkietu”. Fundusz zainicjowany przez King Baudouin Foundation, belgijską firmę medialną Mediahuis i globalny fundusz medialny Media Development Investment Fund (MDIF), jest wspierany przez konsorcjum europejskich firm medialnych, fundacji i  inwestorów.

Tu wywiad Bogusława Charboty, redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej". z Maciejem Maciejowskim, nowym prezesem Gremi Media.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.