Rafał Madajczak redaktorem naczelnym Gazeta.pl

Stanowisko obejmuje z początkiem lipca.

Od lipca 2022 roku Rafał Madajczak (na zdjęciu) jako redaktor naczelny Gazeta.pl. (Agora) będzie nadzorował pracę wydawców strony głównej portalu oraz dział rozwoju marki, a także odpowiadał za jakość i dobór treści tworzonych we wszystkich redakcjach Gazeta.pl. Do jego obowiązków będzie należało "stanie na straży deklaracji redakcyjnej Gazeta.pl  oraz tworzenie i realizacja świeżej i atrakcyjnej linii redakcyjnej, która położy nacisk na aktywizm oraz innowacyjność". 

– Czasy, gdy media internetowe rywalizowały ze sobą w  ramach sztywnych kategorii “portale” czy “serwisy tematyczne”, już nie istnieją – nie w  świecie, gdzie żyje aż 50 milionów osób, które mają co najmniej 100 tys. obserwujących czy fanów w  sieci. Każdego dnia każda z nich może pokazywać coś ciekawszego niż tradycyjne media. To oznacza, że Gazeta.pl walczy o uwagę odbiorców nie tylko z innymi portalami, ale także z  twórcami treści, streamerami, tiktokerami i każdą osobą, która w ciekawy sposób opowiada o świecie. To uczy pokory i jednocześnie podnosi nam poprzeczkę – mówi Rafał Madajczak, nowy redaktor naczelny Gazeta.pl. – Będziemy oczywiście kontynuować naszą misję informacyjną, ale planujemy więcej eksperymentować i testować format medium na nowe czasy. Nie tylko dlatego, że to ciekawe, ale też konieczne, żebyśmy nie stali się marką, która po prostu jest. Gazeta.pl idzie po nowe!

– Dla Gazeta.pl kluczowa jest jakość, kreatywność, zabawa formatem i przekazywanie najważniejszych informacji rzetelnie i szybko. Na tych kompetencjach chcemy budować nową strategię contentową, mając na uwadze przede wszystkim potrzeby młodszych odbiorców, konieczność wielokanałowego dotarcia do czytelnika i chęć wyróżnienia się pośród innych mediów. Jestem przekonana, że gotowość do wychodzenia poza utarte schematy i pomysłowość Rafała Madajczaka, a jednocześnie jego świetne zrozumienie trendów i potrzeb czytelników, sprawia, że jest on idealną osobą, by poprowadzić Gazeta.pl ku tej zmianie – mówi Agnieszka Siuzdak, dyrektorka pionu Gazeta.pl w Agorze.

Rafał Madajczak od 2020 r. pełnił rolę dyrektora kreatywnego Gazeta.pl. Zasłynął jako twórca serwisu satyrycznego ASZdziennik.pl, który obecnie należy do grupy naTemat (Glob360). W serwisie publikowano wiralowe materiały komentujące bieżące sprawy polityczne, gospodarcze i kulturalne. Od listopada 2018 r. Madajczak pełnił funkcję dyrektora kreatywnego naTemat360. Wcześniej pracował jako dziennikarz w “Rzeczpospolitej” i “Przekroju”, współtworzył serwis o polityce Pardon.pl oraz segment kabaretowy programu “Szymon Majewski Show” w telewizji TVN.

W procesie tworzenia strategii contentowej nowego redaktora naczelnego Gazeta.pl jako doradca ds. strategii będzie wspierać Filip Połoska, współzałożyciel grupy kreatywnej NOWY®ŁAD i były międzynarodowy redaktor naczelny Noizz,

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.