Znamy się tylko z widzenia! Jak kampania video może nakręcać sprzedaż?

Każda decyzja dotycząca wyboru kanału, formatu, kontekstu reklamy, sposobu jej targetowania i modelu rozliczenia ma wpływ na finalny efekt całej kampanii. Dlatego nad każdym z tych parametrów warto się pochylić i polegać na rekomendacjach specjalistów.

Czas oglądania video online to już ponad 70 minut dziennie, a jego konsumpcja wzrosła w ostatnim roku o 80% (1)! W ciągu dwóch lat popularność video online przerośnie social media, które królowały niezmiennie przez ostatnie 9 lat (2). Spoty video mają największą siłę przebicia i – wbrew obiegowej opinii - mogą skutecznie wspierać sprzedaż.

76% marketerów deklaruje, że relokuje budżet na format video w 2022 roku (3).

Nie zastanawiamy się już „czy”, ale „jak” zrealizować najlepszą kampanię video dla swojej marki.

Jak stworzyć efektywną kampanię video? Taką, która będzie skutecznie wspierała sprzedaż i budowała pożądany wizerunek?

O tym decydują detale, o które trzeba zadbać od samego początku.

Sprzedaż - najważniejszy cel marketera

Za doprecyzowane cele, jasny przekaz i efektywność każdej wydanej złotówki odpowiada strategia. Kampania video będzie zauważona i przekona klienta do zakupu tylko wtedy, kiedy będzie kompetentnie zaplanowana i zrealizowana.

siła tkwi w cross-channel. Buduj zasięg wielokanałowo.

W jaki przekaz łatwiej uwierzymy? Kiedy jedna osoba powie nam coś kilka razy, czy gdy usłyszymy to samo od kilku różnych osób? Strategia cross-channel nawet trzykrotnie zwiększa skuteczność kampanii i ponad 20-krotnie lojalność konsumenta (4)! Nie ma kanału, który dotrze do 100% Twojej grupy docelowej. Dlatego kampania video powinna być emitowana wielokanałowo. Być obecna wszędzie tam, gdzie jest konsument: od platform VOD po Tik Toka.

O co zapytać media plannera?

Targetowanie behawioralne czy kontekstowe? In-stream czy out-stream? Branding playera czy overlay? Pre-roll, mid-roll? In-video commerce, video interaktywne? Video personalizowane czy angażujące formaty rich media?

Każda decyzja dotycząca wyboru kanału, formatu, kontekstu reklamy, sposobu jej targetowania i modelu rozliczenia ma wpływ na finalny efekt całej kampanii. Dlatego nad każdym z tych parametrów warto się pochylić i polegać na rekomendacjach specjalistów.

Produkcja – najlepiej z profesjonalistami

Jeśli chcemy emitować profesjonalny materiał promujący naszą markę, zostawmy to specjalistom. Oni lepiej wiedzą, jaką techniką i w jakim formacie nakręcić video, bo każde z mediów ma swoją specyfikę i rządzi się swoimi prawami.

Ciągła optymalizacja to optymalnie wydany budżet

Świetny, dopieszczony produkcyjnie pomysł i przemyślany media plan to też jeszcze nie wszystko. O skuteczności działań decyduje monitorowanie i korygowanie wszystkich parametrów kampanii do samego końca. Tylko przy precyzyjnej, ciągłej optymalizacji każde obejrzenie, wyświetlenie i kliknięcie będzie pracować na finalny efekt kampanii.

Na skuteczność kampanii video wpływa spójność strategii i kreacji, dobór miksu mediów i formatów reklam, model rozliczenia i optymalizacja. Nad każdym z tych parametrów warto się zastanowić i skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów.

adVIDEA to spójność od strategii do wielokanałowego przekazu

adVIDEA to innowacyjna usługa obejmująca kompleksową realizację kampanii video:

• strategię i “Big idea”

• planowanie i emisję w mediach

• kreację i produkcję

• analizy post buy i big data

Pod jednym dachem, w ramach jednego doświadczonego i zgranego zespołu, czuwającego nad każdym etapem procesu. Dzięki adVIDEA zyskujesz spójność działań, optymalizujesz koszty i co najważniejsze... zwiększasz skuteczność sprzedażową.

adVIDEA powstała w wyniku połączenia kompetencji agencji marketingowej Demo Effective Launching (30 lat na rynku, ponad tysiąc zrealizowanych kampanii) i domu mediowego PRO media house (18 lat doświadczenia w planowaniu mediów, od lat najlepsze oceny klientów).

Źródła:

(1) Poradnik reklamy wideo online” IAB Polska, styczeń 2022 /

(2) Raport Zenith Media “Advertising Expenditure Forecasts 2022”

(3) Kantar 2021

(4) Iterable

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.