Sony ma program lojalnościowy dla graczy

Nagrodami będą m.in. "cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie".

Sony Interactive Entertainment, część japońskiego koncernu technologicznego Sony, producenta m.in. konsol do gier PlayStation, zapowiada zupełnie nowy program lojalnościowy – PlayStation Stars. Dzięki niemu gracze będą mogli zdobywać nagrody i przedmioty kolekcjonerskie poprzez grę na swoich konsolach.

Każdy posiadacz konsoli PlayStation będzie mógł wziąć w nim udział za darmo i zdobywać nagrody poprzez uczestnictwo w wielu kampaniach i aktywnościach. Zdobycie niektórych nagród będzie wymagało jedynie zagrania w dowolną grę w danym miesiącu. Z kolei inne nagrody wiązać się będą z większym wyzwaniem i będą wymagały wygrywania w turniejach, zdobywania konkretnych trofeów czy bycia pierwszym graczem, który zdobędzie platynowe trofeum w nowej grze w swoim regionie.

Każdy z użytkowników będzie miał szansę zebrać punkty, które następnie mogą zostać wymienione na fundusze w portfelu PSN, wybrane produkty w PlayStation Store czy nawet cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie – nowy rodzaj nagród, który niedługo będzie dostępny na konsolach PlayStation.

Sony zapowiada, że ten program lojalnościowy zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Od premiery w listopadzie 2020 r. Sony sprzedało 20 mln szt. 5. generacji konsol PlayStation (PS5). M.in. z powodu światowej pandemii i związanych z nią problemów z dostawami ich sprzedaż idzie nieco wolniej niż poprzedniej generacji PS4 siedem lat temu. Wtedy osiągnięcie 20 mln szt. zabrało producentowi mniej więcej kwartał krócej.

Konsola Xbox serii X/S (4. generacja tych konsol) firmy Microsoft, która miała premierę również w listopadzie 2020 r., sprzedała się jak dotąd w liczbie ok. 15 mln szt.

Maciej Burlikowski 1716 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.