Patronite i ING Bank Śląski z cyklem podcastów o pokoleniu Z

#Ktobypomyślał to cykl sześciu rozmów znanych podcasterów z przedstawicielami "zetek".

Portal crowdfundingowy Patronite, znany ostatnio głównie ze zbiórek na rzecz Radia Nowy Świat i Radia 357, pomaga także od lat twórcom podcastom. Teraz we współpracy z ING Bankiem Śląskim zrealizował cykl #Ktobypomyślał, w którym znani podcasterzy rozmawiają z przedstawicielami pokolenia Z o ich pomysłach na życie – często odbiegających od tego, co starsze pokolenia uważają za “zdrowy rozsądek”.

W ostatnim odcinku cyklu #Ktobypomyślał wyemitowanym 18 lipca podcaster Karol Paciorek, autor “Imponderabiliów”, dostępnych na Spotify, a w wersji wideo także na YouTube rozmawiał z Olą Sidorowską – specjalistką od social mediów, zwyciężczynią pierwszej w Polsce nagrody Make TikToks Contest – m.in. o tym, jak “Zetki” podchodzą do kwestii zdrowia psychicznego. W przedostatnim odcinku gościem Karoliny Sobańskiej był Lumpfinds, czyli Mateusz Leszczyński, mistrz wyłapywania perełek vintage w lumpeksach, które sprzedaje następnie w swoim sklepie online.

Wcześniej Małgosia Zmaczyńska znana z podcastów "Radioaktywny" (Top 30 według "Forbes Women"), "Zmacznego" i "Zaburzone Historie" rozmawiała z Rozkosznym, czyli Michałem Korkoszem - autorem bestsellerowych książek kucharskich o przekuwaniu pasji w pracę. Zainspirowany, czyli Michał Kuryłek - student medycyny, twórca internetowy i działacz społeczny, który otrzymał indeks na wszystkie uniwersytety w Polsce, nie będąc na ani jednej lekcji w szkole opowiedział Rafałowi Gęburze z kanału “7 metrów pod ziemią” o “hakowaniu systemu edukacji”. W rozmowie Owsianej (Justyny Świetlickiej) z duetem Hello Yog można było posłuchać o świadomości ciała, zachowywaniu work-life balance i wyborze pasji (joga) zamiast studiów. Z kolei o porzuceniu studiów, zwiedzaniu świata zamiast stabilnej pracy w biurze i inspirujących metodach na naukę języków obcych twórcy podcastu MaoPowiedziane (trójka Polaków mieszkających w Szanghaju: Piotr Sochoń, Weronika Truszczyńska i Nadia Urban) rozmawiali z Asią Sajdak - tiktokerką mającą obecnie prawie 300 tysięcy obserwatorów.

Wszystkich podcastów można posłuchać na dedykowanej stronie Patronite. Wersje wideo dostępne są na kanałach YouTube podcasterów (poniżej rozmowa Karoliny Sobańskiej z Mateuszem Leszczyńskim).

Paweł Piasecki 931 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.