Iga Świątek zmierzy się z Agnieszką Radwańską w charytatywnym meczu dla Ukrainy

Dochód z wydarzenia, które odbędzie się 23 lipca o o godzinie 12.00 na Tauron Arenie Kraków, zostanie w całości przekazany trzem organizacjom: oficjalnemu funduszowi pomocowemu Ukrainy United 24, fundacji Eliny Svitoliny oraz UNICEF Polska.

Główną atrakcją wydarzenia "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy" ("Іґа Свйотек і Друзі для України") będzie starcie między dwiema największymi gwiazdami tenisa kobiet w Polsce - Igą Świątek i Agnieszką Radwańską. Mecz będzie sędziowała najlepsza ukraińska tenisistka, wielokrotna zwyciężczyni turniejów WTA Elina Svitolina. Radwańska wraz z ukraińskim tenisistą Serhijem Stachowskim zagra mecz deblowego miksta przeciwko Świątek i świetnie rokującemu polskiemu juniorowi Martynowi Pawelskiemu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie słynny piłkarz Andrij Szewczenko - Bohater Ukrainy, pierwszy Ukrainiec, który wygrał Ligę Mistrzów z klubem A.C Milan (2003) i zdobywca Złotej Piłki w 2004 r.

Turniej pokazowy, który odbędzie się 23 lipca w Krakowie, będzie transmitowany przez Telewizję Polską  w TVP1, TVP Sport, TVP Polonia, za pośrednictwem aplikacji mobilne TVP Sport oraz na tvpsport.pl.

Pomysłodawczynią i inicjatorką charytatywnego mini-turnieju jest Świątek ze swoim zespołem, a jego współorganizatorem krakowska agencja Event-factory. Gospodarz wydarzenia to Miasto Kraków, sponsorami są PZU (główny partner Świątek), KGHM, Circle K, PGNIG i Wasa (ambasadorką tej marki jest z kolei Agnieszka Radwańska), a patronami medialnymi - AMS, Onet i RMF.

Więcej o wydarzeniu można się dowiedzieć na stronie www.igaswiatek.pl. Bilety są do kupienia tutaj

 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.