Maroš Šefčovič na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej będzie keynote speakerem na wydarzeniu organizowanym w dniach 12-14 września przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Słowacki polityk i dyplomata Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej (KE) odpowiadający za stosunki międzyinstytucjonalne i prognozowanie, wygłosi przemówienie otwierające debatę o europejskim rynku baterii do pojazdów elektrycznych podczas drugiego dnia Kongresu Nowej Mobilności, 13 września. Šefčovič koordynuje prace KE nad European Battery Alliance – porozumieniem państw członkowskich UE na rzecz rozwoju rynku bateryjnego.

To trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) – forum liderów, ekspertów i praktyków rynku elektromobilności w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kongres odbędzie się w Łodzi (EC1 Łódź – Miasto Kultury) w dniach 12-14 września. - Naszą wizją jest bycie najważniejszym w Polsce i regionie wydarzeniem związanym z mobilnością, integrującym kluczowe podmioty i instytucje, najbardziej aktywne w obszarze elektromobilności - mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA, wiceprezydent Europejskiego Stowarzyszenia dla Elektromobilności AVERE.

W programie wydarzenia są także m.in. debaty: “Mapa zmian w sektorze transportu do 2035 r.”, “Samochody elektryczne w wynajmie i leasingu. Jak branża flotowa rozpędza rozwój parku samochodów elektrycznych w Polsce?” i “Koalicja Miast na rzecz rozwoju Stref Czystego Transportu” (debata prezydentów miast), oraz premiery raportów “Polska europejskim centrum eksportowym autobusów elektrycznych” i “Kompendium tworzenia Stref Czystego Transportu – najlepsze praktyki”. Łącznie na Kongresie ma pojawić się 140 prelegentów i ok. tysiąca osób związanych z polską branżą e-mobility.

Podczas wydarzenia zostaną wręczone doroczne nagrody Lider Elektromobilności dla firm najbardziej zaangażowanych w rozwój polskiego rynku ekologicznego transportu, przyznawane na podstawie rankingu prowadzonego przez PSPA i firmę doradczą PwC. Dziennikarze i redakcje budujący świadomość społeczną w obszarze pojazdów elektrycznych otrzymają eMobility Media Awards, przyznawane przez PSPA wraz z Press Service. Swoje nagrody przyzna także Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Paweł Piasecki 932 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.