Polska pierwszym krajem, w którym Visa wprowadza nowy sposób płatności

Visa Mobile rusza na początek we współpracy z ING Bankiem, Nest Bankiem i grupą BPS.

Polska jest pierwszym krajem, w którym globalna firma płatnicza Visa wprowadza nowy sposób płatności – Visa Mobile. Podczas zakupów online nie trzeba już podawać 16-cyfrowego numeru karty płatniczej – wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu i zatwierdzić w aplikacji bankowej w telefonie. Visa uruchamia te płatności we współpracy z ING Bankiem Śląskim, Nest Bankiem i grupą banków spółdzielczych BPS.

Firma płatnicza przekonuje, że w ten sposób zakupy na stronach internetowych, w aplikacjach mobilnych czy platformach zakupowych będą przebiegały jeszcze sprawniej niż dotychczas i równie bezpiecznie. Dodatkowo transakcje Visa Mobile są chronione możliwością skorzystania z procedury chargeback i odzyskania środków w przypadku, gdy nie otrzymaliśmy zakupionego towaru lub usług.

– Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym jest wdrażana Visa Mobile. Upraszcza i przyspiesza to zawieranie transakcji oraz zapewnia ich wysoki poziom bezpieczeństwa – podkreśla Marcin Giżycki, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Dane Związku Banków Polskich mówią, że na koniec I kw. br. w Polsce było blisko 17,5 mln aktywnych użytkowników aplikacji bankowości mobilnej.

Visa zapowiada, że ten nowy sposób płatności online wkrótce pojawi się także w kolejnych bankach.

Najpopularniejszym sposobem płatności za zakupy online w Polsce jest obecnie Blik. Jego operatorem jest Polski Standard Płatności, którego udziałowcem jest Mastercard, główny globalny konkurent Visy.

Maciej Burlikowski 1716 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.