Samsung umożliwia w Stanach Zjednoczonych samodzielną naprawę telefonów

Na razie program, który miał ratować planetę, można uznać za rozczarowanie. Ograniczony jest do siedmiu modeli, a części są drogie.

Samsung rozpoczął w Stanach Zjednoczonych zapowiadany już w kwietniu program, który umożliwia konsumentom naprawę telefonu w domu. Dostępne są narzędzia i części zamienne potrzebne do wymiany ekranu, portu ładowania i obudowy. Na razie dotyczy to tylko czterech linii produktowych: Galaxy S20, Galaxy S21 i tabletów Galaxy S7 (łącznie siedem modeli urządzeń). Jednak części są drogie: zestaw do naprawy ekranu w Galaxy S21 kosztuje aż 225 dol.

Samsung współpracuje w programie napraw ze znanym serwisem internetowym iFixit, który z pomocą międzynarodowej społeczności publikuje poradniki, jak naprawiać różne urządzenia, sprzedaje także części i narzędzia do samodzielnych napraw. Podobne partnerstwa z iFixit zawarły już także Google i Microsoft, dotyczą hardware’u obu firm.

W Stanach Zjednoczonych toczy się obecnie gorąca debata na temat “prawa do naprawy” ("right to repair"). Prawo takie przyjął już parlament stanu Nowy Jork, a prace prowadzone są także w Kalifornii. Na poziomie federalnym administracja Joego Bidena wydała zalecenie Federalnej Komisji Handlu (Federal Trade Commission), aby przyspieszyć prace nad rozwiązaniami gwarantującymi prawo do naprawy.

Tomasz Wygnański 765 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.