Aleksander Kutela nowym prezesem Ringier Axel Springer Polska

Zastąpi Marka Dekana, który odchodzi na stanowisko COO Politico Media Group.

Mark Dekan
Mark Dekan
Axel Springer ogłosił dziś, że Mark Dekan został powołany na nowo utworzone stanowisko COO Politico Media Group od 1 września 2022 r. Będzie podlegał bezpośrednio CEO Politico Media Group Goli Sheikholeslami. Dekan, obecnie funkcję CEO Ringier Axel Springer Polska (RASP), spółki joint venture Axel Springer i szwajcarskiej firmy medialnej Ringier, 1 września 2022 r. przekaże stanowisko Aleksandrowi Kuteli, obecnie wiceprezesowi RASP.

Kutela ma bogate doświadczenie na rynku mediowym. W latach 2000-2015 pełnił funkcję prezesa HBO Polska, a w 2007 r. dodatkowo objął stanowisko senior vice president HBO Europe. W 2015 r. dołączył do Ringier Axel Springer Polska jako prezes zarządu Grupy Onet. W 2018 r. objął stanowisko COO Ringier Axel Springer Media. W nowej roli  będzie odpowiedzialny m.in. za dalsze rozwijanie obszarów mediów i usług cyfrowych.

Aleksander Kutela
Aleksander Kutela

Założone w 2007 r. Politico jako serwis internetowy specjalizujący się w zagadnieniach politycznych ma obecnie zespół liczący ponad 900 osób. Politico Europe, działająca od 7 lat europejska edycja. zatrudnia blisko 200 pracowników. W październiku 2021 r. Politico zostało przejęte przez Axel Springer SE i jest jej spółką zależną. Wiadomości z serwisu można dzięki temu czytać na stronach Onetu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.