I.pl - nowy portal od Polska Press

Ma dla niego pracować 800 dziennikarzy w regionach oraz 40 redaktorów w redakcji centralnej.

Wydawnictwo Polska Press Grupa, należące do PKN Orlen, uruchamia nowy internetowy portal informacyjny I.pl. Wydawcą jest należąca do Polska Press Grupy Spółka PL24. Deklaruje, że prace nad uruchomieniem portalu trwały ponad rok.

- Temat portalu horyzontalnego przedstawiłam zaraz po moim przyjściu do firmy – byłam przekonana, że musi powstać nowy, zupełnie inny od obecnych na rynku portal informacyjny – mówi Dorota Kania, członek zarządu i redaktor naczelna Polska Press Grupy. – Jesteśmy obecni w każdym regionie Polski. Pod względem treści korzystamy z potencjału wszystkich naszych redakcji lokalnych. Najsilniejszą obecność w regionach, na poziomie wszystkich powiatów w Polsce, łączymy z nową, specjalnie utworzoną redakcją w Warszawie. Łącznie na rzecz portalu treści tworzyć będzie 800 dziennikarzy w regionach oraz 40 redaktorów w redakcji centralnej.

Redaktorem naczelnym portalu został Piotr Kotomski. Projekt graficzny serwisu, od konceptu na logotyp i identyfikację wizualną, realizowany został pod kierunkiem Tomasza Bocheńskiego, dyrektora artystycznego Polska Press Grupy.

- I.pl posiada funkcjonalności niedostępne dla naszych konkurentów, budując prawdziwą siłę połączonych mediów regionalnych z nowym portalem o zasięgu ogólnopolskim. Serwis to brakujący dotychczas element w strukturze naszych portali. To strategiczny krok w stronę jeszcze większej siły naszej firmy, która bazując na dotychczasowym potencjale, ma realną szansę wejścia do grona pierwszych trzech grup medialnych w Polsce – zarówno pod względem zasięgu treści, jak i efektywności biznesowej – zapowiada Tomasz Przybek, prezes Polska Press Grupy.

Maciej Burlikowski 1696 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.