World Corporate Golf Challenge Poland 2022 - relacja z turnieju

W polskich eliminacjach do największego korporacyjnego turnieju golfowego świata zwyciężyła drużyna Orange Team w składzie Artur Wróbel i Andrzej Rosłaniec. Organizatorem polskich rozgrywek jest od 8 lat agencja Plej.

WCGC Poland to polskie eliminacje do największego korporacyjnego turnieju golfowego świata – World Corporate Golf Challenge. Globalny finał, na którym zwycięzcy z ponad 40 krajów reprezentują swoje ojczyzny oraz swoje firmy, zostanie rozegrany 17-21 października 2022, w tym roku po raz pierwszy na Teneryfie. Polskę reprezentować będzie Orange Team w składzie: Artur Wróbel i Andrzej Rosłaniec. To właśnie oni zajęli pierwsze miejsce w turnieju WCGC Poland, który rozegrany został 4 września 2022 na polu Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Drugie miejsce zajęli Sebastian Sawczuk i Johann Wasserman, czyli drużyna New Concept Polska. Podium zamyka Wealthon, czyli ubiegłoroczni triumfatorzy: Aleksander Majchrzak i Piotr Miękus.

Tegoroczny turniej został po raz pierwszy rozegrany w nowym formacie "shotgun start". Wszyscy zawodnicy, po porannej rejestracji w biurze turniejowym i odprawie z sędzią, ruszyli na swoje dołki i punktualnie o 10:00 rano równocześnie rozpoczęli grę. Piękna pogoda dopisała, a emocji dostarczyły także wyjątkowe nagrody na dołkach, ufundowane przez tegorocznych partnerów WCGC Poland: Auto Idea – Autoryzowanego Dealera Mercedes-Benz, Sobienie Królewskie Golf & Country Club oraz Hotel Sobienie Królewskie, marki Callaway i Odyssey, Bunkier Store, Pekabex Development, Legia Tenis & Golf, J.A. Baczewski, Headwear Professionals oraz Woodstories.

Poniżej lista zwycięzców konkursów na poszczególnych dołkach, którym patronowali partnerzy:

#2 Odyssey - Closest to the pin – ROBERT KOZAK 0,33
#3 Pekabex - Longest Drive – BOŻENA SAWICKA, MARCIN ZIĘBA
#4 Mercedes Benz Audo Idea - Closest to the pin – MICHAŁ BIEŃKOWSKI 321 CM
#7 Bunkier Store - Longest Drive – REGINA KOENIG, GRZEGORZ CZELEJ
#8 Hotel Sobienie Królewskie - Longest Drive - IWONA ZBOROWSKA, TOMASZ ŁADOCHA
#9 Legia Tenis & Golf - Closest to the pin – MICHAŁ MICHAŁOWSKI 103,5
#11 Woods Stories - Longest Drive – BOŻENA SAWICKA, MARCIN ZIĘBA
#12 Callaway - Closest to the pin – JOHANN WASERMANN 100 CM
#15 Plej - Longest Drive – KASIA WRÓBEL, ALEKSANDER MAJCHRZAK
#16 Sobienie Królewskie G&CC - HIO/ Closest to the pin – PATRYK SZWONDER 306 CM
#18 J.A. Baczewski - Longest Drive – SABINA PILARSKA, MARCEL ZIĘBA

Nagrodą główną jest w pełni opłacony wyjazd na światowe finały na Teneryfie, które odbędą się od 17 do 21 października 2022 na Teneryfie. Poza możliwością gry ze zwycięzcami z innych krajów na pięknym polu Costa Adeje, nagroda główna to także szereg atrakcji towarzyszących, w tym możliwość poznania światowych gwiazd golfa i oglądanie ich gry w ramach Sports Legends Cup na polu Abama Golf.

Wydarzenie objęły patronatem medialnym redakcje: "Media Marketing Polska", MMPOnline.pl, MMP24.pl, Think MICE oraz MeetingPlanner.pl.

Galeria zdjęć i dodatkowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia oraz jego profilu na Facebooku tutaj i tutaj

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.