Katarzyna Kalicińska i Grzegorz Piekarski uruchamiają produkcję serialowo-filmową

Golden Media Polska, producent rozrywkowych programów telewizyjnych, utworzył nowy dział produkcji serialowych i filmowych - Golden Screen.

Golden Screen będzie produkował seriale, seriale premium oraz filmy fabularne, w planach są również koprodukcje międzynarodowe. Firma posiada prawa do wielu oryginalnych scenariuszy oraz ekranizacji książek. Stale pracuje też nad pozyskaniem kolejnych propozycji. Będzie również korzystać ze sprawdzonych formatów międzynarodowych.

Grzegorz Piekarski, prezes Golden Media Polska
Grzegorz Piekarski, prezes Golden Media Polska
Grzegorz Piekarski, prezes Golden Media Polska, pełni w Golden Screen funkcję producenta wykonawczego. Katarzyna Kalicińska, która od ponad 30 lat realizuje telewizyjne programy autorskie, filmy dokumentalne, koncerty, programy kulinarne, festiwale oraz seriale (stoi m.in. za sukcesem "Nad rozlewiskiem"), objęła stanowisko dyrektora kreatywnego oraz producenta merytorycznego. Dyrektorem produkcji z ramienia Golden Screen został Jan Kaczmarski, a szefem produkcji ze strony Golden Media Polska jest Filip Tobiasz. Hanna Krawczyńska, dyrektor marketingu i PR, koordynuje komunikację oraz promocję. Wśród stałych, współpracujących z firmą reżyserów, jest Makary Janowski. Firma posiada także szeroką bazę scenarzystów oraz wciąż wyszukuje na rynku młodych, zdolnych twórców.

Obecnie kilkanaście projektów jest w fazie developmentu, a niedawno Golden Screen sfinalizował pierwszą umowę na realizację produkcji dla jednego z wiodących polskich nadawców. Będzie to serial kryminalny, a zdjęcia do niego ruszą w 2023 r.

Katarzyna Kalicińska, dyrektorka kreatywna Golden Screen
Katarzyna Kalicińska, dyrektorka kreatywna Golden Screen
- Od momentu realizacji serialu „Nad Rozlewiskiem”, stwierdziłam, że chce się poświęcić tylko serialom i filmom - mówi Katarzyna Kalicińska. - Czas pandemii wykorzystałam na pisanie książek. Spod mojego pióra wyszło ich dotychczas sześć. Wymyśliłam też serial „Dziewczyny”, do którego napisałam pierwszy odcinek scenariusza. I po przerwie, wróciła chęć stworzenia teamu, z którym mogłabym produkować seriale. Gdy ów pomysł zakiełkował w mojej głowie, doszło do zupełnie przypadkowego spotkania z Grzegorzem. A może teraz, patrząc z perspektywy czasu, to jednak nie był przypadek:). Opowiedziałam mu o swoich zamiarach, które doskonale wpisywały się w jego zawodowe plany wejścia na rynek seriali.

Kalicińska zrealizowała jako producent wykonawczy, reżyser castingu i PR-owiec sześć sezonów serialu “Nad rozlewiskiem”. Na podstawie jej książki  „A życie toczy się dalej”, wydanej w tym roku, powstaje scenariusz filmu. Od trzech lat prowadzi także online cykl live’ów o filmach i serialach – „Kasia Moovie”.

- Z Katarzyną, jeszcze jako studenci w latach 90., zaczynaliśmy wspólnie, w jednej redakcji telewizyjnej. Później nasze drogi się rozeszły. W końcu ja postawiłem na produkcję formatów rozrywkowych, a Kasia realizowała się głównie w serialach i filmach dokumentalnych. Każde z nas spełniało się w innej, ale też pokrewnej dziedzinie, więc obserwowaliśmy swoje zawodowe drogi, z myślą, że pewnego dnia się one skrzyżują. Z podziwem śledziłem jej dokonania i wiedziałem, że jeśli będę rozszerzał działalność mojej firmy o produkcje serialowe, to jest ona pierwszą osobą, której złożę taką propozycję. Jej doświadczenie i znajomość tej branży są naprawdę imponujące. Dlatego też, wybór Kasi na partnera biznesowego był dla mnie oczywisty – mówi Grzegorz Piekarski, prezes Golden Media Polska.

Największymi produkcjami spółki są m.in.: „Hotel Paradise”, "You Can Dance - Po prostu tańcz!” (TVN), "Bitwa na głosy" (TVP2), "Projekt Lady" (TVN), „Perfekcyjna pani domu” (TVN), , "Trinny i Susannah ubierają Polskę" (TVN Style), "Żony Hollywood" (TVN) oraz „Żony Miami” (TVN7), "Dorota was urządzi" (TVN Style), "Najgorszy polski kierowca (TTV), "W dobrym stylu" (TVN Style) i "Ostre cięcie" (TTV).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.