Spotkajmy się #NaStadionie - nowa kampania wizerunkowa Ekstraklasy

To pierwsza tak szeroko zakrojona ofensywa medialna w historii rozgrywek - obejmująca silną kampanię digital i telewizję.

Kampania skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy z różnych powodów nie chodzą na stadiony. Wciąż jednak mają silną potrzebę poznawania otaczającego ich świata i gromadzenia nowych doświadczeń. Dlatego Ekstraklasa zachęca ich do spotkania się #NaStadionie z kumplami i przekonania, jak bogatym doświadczeniem może być ligowy mecz z przyjaciółmi.

Głównym celem strategii i jej realizacji jest umiejętne pobudzenie, a następnie kreowanie mody na kibicowanie – doceniając kibiców i atmosferę, jaką tworzą. Ekstraklasa chce pokazać, że mecz piłkarski obejrzany na stadionie jest dobrą alternatywą dla innych dostępnych form spędzania wolnego czasu i zabawy. 

To wielkie wydarzenie dla budowania wartości naszych rozgrywek jako marki. Zależało nam na tym, żeby przygotować kampanię, która jest prawdziwa i szczera. Która pokazuje, co stadiony klubów Ekstraklasy mają do zaoferowania nowym kibicom – bo to właśnie oni są najważniejsi w naszej kampanii. Dla nich grają piłkarze, dla nich powstają stadiony i to oni tworzą niepowtarzalną atmosferę – mówi Marcin Mikucki, dyrektor marketingu Ekstraklasy.

Oprócz niego za kampanię odpowiada m.in. Katarzyna Napiórkowska, menedżer ds. strategii. Planowaniem i zakupem mediów zajmował się dom mediowy Media Republic. Za produkcję spotu odpowiadała Film Produkcja, a projekt prowadziła Joanna Zielińska. Reżyserem spotu był Tomasz Knittel, który wspólnie z Grzegorzem Luftem i Piotrem Stawowiakiem nadzorował realizację koncepcji. W agencji Gong, która realizowała linie kreatywne w kampanii, projekt prowadziły Monika Poryszewska, Viola Nieszporek i Jacek Ryniecki. Za planowanie social mediów w agencji odpowiedzialna była Justyna Kwiecień, a za Graphic design Krzysztof Filipczyk i Natalia Hołowińska.

Kampania, oprócz promocji w kanałach własnych Ekstraklasy oraz klubów, będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy w okresie od września do listopada – z działaniami na YouTube, Facebooku, TikToku oraz w mediach internetowych – jest nastawiony na promocję Ekstraklasy jako całości. Natomiast wiosną wystartuje druga część kampanii targetowana pod każdy z ligowych klubów.

Maciej Burlikowski 1696 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.