Radio 357 wprowadza jesienną ramówkę

Jedną z kluczowych nowości jest wczesnopopołudniowe pasmo "Taka sytuacja". Część patronów wyraziła w mediach społecznościowych niezadowolenie z zastąpienia audycji Michała Olszańskiego "W cztery oczy" podcastem.

Internetowe Radio 357 emituje obecnie 126 godzin audycji tygodniowo. Najważniejsza zmiana w jesiennej ramówce to wprowadzenie pasma „Taka sytuacja” emitowanego od poniedziałku do czwartku w godz. 13-16. Program prowadzą w kolejności Maja Piskadło, duet Ola Budka i Mateusz Fusiarz, Katarzyna Borowiecka oraz duet Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski. W sobotnie wieczory (19-21) pojawi się audycja muzyczna „Sobota i gomora” Antoniego Grudniewskiego i Krzysztofa Tubilewicza.

Do grona stałych autorów dołączają m.in. Paweł „Uzek” Jóźwicki, współwłaściciel wytwórni Jazzboy, a wcześniej szef Sissy Records, z magazynem muzycznym “Gruzja” (wtorki godz. 19-21) oraz piosenkarka Edyta Bartosiewicz z audycją “Niebo czy Las Vegas” (czwartki 18-19). Godzina 18 od poniedziałku do czwartku to pasmo zarezerwowane na autorskie audycje artystów: w poniedziałek jest to Rosalie, we wtorek Michał Wiraszko (Muchy), w środę Tomasz Organek.

Profil Radia 357 przesuwa się – po niedawnym odejściu Tomasza Michniewicza, jednego z współtwórców radiostacji, i obecnym przesunięciu audycji Michała Olszańskiego do sekcji podcastów dostępnych wyłącznie dla patronów – w stronę muzyczną, z mniejszym udziałem treści reportażowych i publicystycznych. Zmiany nie podobają się części słuchaczy, którzy w mediach społecznościowych narzekają na odchodzenie 357 od stylu, który kojarzą z dawną radiową Trójką.

Paweł Piasecki 963 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.