Radio 357 namawia słuchaczy do sadzenia lasu

W ramach akcji ma zostać posadzony las o powierzchni 35 700 metrów kwadratowych (3,57 hektara). Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek.

Las posadzony dzięki akcji zainicjowanej przez Radio 357 wyrośnie w Suchowoli – geograficznym środku Europy. W akcję można włączyć się poprzez stronę Las.radio357.pl. Minimalna wpłata to 8 złotych – koszt posadzenia jednego metra kwadratowego to 8 zł, można także zadeklarować wielokrotność tej kwoty. Zbiórka potrwa do 5 października, a 22 października odbędzie się akcja sadzenia lasu, w której można wziąć udział razem z zespołem Radia 357 po zapisie pod podanym wyżej adresem. Odzew na akcję jest imponujący. Do 28 września w południe udało się sfinansować posadzenie ponad 25 tys. m kw., czyli ok. 70% założonej powierzchni (35,7 tys. m kw.). Cel zbiórki zostanie zatem z pewnością zrealizowany na długo przed finałem.

Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek, który w Radiu 357 prowadzi audycję “Pytania z księżyca”. popularnonaukową. Nauka. To lubię – kanał na YouTube (631 tys. subskrybentów), strona internetowa i fundacja prowadzone przez Rożka – są jednym z partnerów akcji. Kolejny to Fundacja Las Na Zawsze, której zespół, jak tłumaczy Julia Kohman, kierująca marketingiem Radia 357, zapewnił m.in. pomoc w pozyskaniu terenu i pomoże w sadzeniu lasu. Do współpracy przy promocji stacja pozyskała firmę Stroer. – Wspólnie przygotowaliśmy film promocyjny z udziałem Tomasza Rożka. Spot będzie wyświetlany m.in. w warszawskim metrze od 26 września do 5 października – mówi Kohman.

Informacja o akcji zaprezentowana została podczas wspólnego live w kanałach społecznościowych Radia 357 i Nauka. To lubię z udziałem Tomasza Rożka (zapis w załączonym materiale wideo). – To pierwsza realizacja, w której połączyliśmy w taki sposób siły dwóch profili o wysokich zasięgach. Dzięki temu mamy szansę dotrzeć szerzej, zachęcić nowe osoby do udziału w akcji oraz zainteresować naszą regularną audycją dr Tomasza Rożka, dostępną na antenie i w podcastach Radia 357 – mówi Paweł Sołtys, prezes spółki 357.

Paweł Piasecki 1017 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.