MediaMarkt z nową platformą komunikacji

Hasło to "Let's Go!".

Sieć sklepów z elektroniką i AGD MediaMarkt, należąca do niemieckiego koncernu handlowego Metro (w Polsce: Media Saturn Holding Polska), ma nową platformę komunikacji marketingowej.

– Wychodzimy do klientów z przesłaniem “Let’s Go!”, które jest zaproszeniem do odkrywania technologii na nowo, korzystania z jej nieograniczonych możliwości i cieszenia się nią każdego dnia i w każdych okolicznościach! Pokazujemy, że poprzez profesjonalną obsługę i szeroką ofertę dopasowanych usług wzbogacamy, ale zarazem upraszczamy życie naszych klientów – użytkowników nowych technologii – mówi Anna Tutak-Kordyl, dyrektor marketingu Media Saturn Holding Polska.

Strategicznie nowemu pozycjonowaniu przyświeca orientacja na doświadczenia klienta i doradztwo osobiste. Komunikacja ma skupiać się na ludziach i ich potrzebach, które marka rozumie i potrafi na nie odpowiedzieć.

Koncepcję międzynarodowej kampanii „Let’s Go!” dla MediaMarkt opracowała agencja reklamowa Saatchi & Saatchi. Produkcją spotów reklamowych dla marki w Polsce zajął się dom produkcyjny Ideal. Planowanie i zakup mediów realizowane są przez własny dział planowania mediów firmy w Polsce we współpracy z dom mediowym Universal McCann (TV). Działania w internecie i social mediach koordynuje zespół marketingu firmy we współpracy z agencją Garden of Words. Realizacją kampanii w prasie drukowanej zajmuje się agencja Gutenberg Networks.

MediaMarkt jeszcze przed pandemią przechodził trudny okres - był zmuszony zamknąć część sklepów. Obecnie sieć w Polsce liczy ok. 80 elektromarketów.

Maciej Burlikowski 1735 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.