Nowa audycja Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat

Premiera "Muzoleum" w poniedziałek 10 października br. o godzinie 10:00.

10 października br. o godzinie 10:00, po porannym paśmie “Nowy świt” w internetowym Radiu Nowy Świat pojawi się nowa, godzinna audycja Wojciecha Manna – „Muzoleum”.

W opisie audycji na stronie internetowej radia czytamy: “Muzoleum to miejsce w którym drzemią stare i zapomniane piosenki i artyści. Jedni wspominają swój okres chwały, inni zazdroszczą tym którzy tego doznali. Kustoszem Muzoleum jest Wojciech Mann, który co tydzień stara się przywrócić tej uciekającej z pamięci muzyce chwile, kiedy bawiła, wzruszała albo sprawiała przyjemność słuchającym.”

– Proponuję patronom i słuchaczom Radia Nowy Świat cotygodniową wycieczkę do krainy starych
piosenek. Mimo nazwy, mam nadzieję, że wśród Państwa znajdą się również młodsi miłośnicy tych
muzycznych zabytków. Na przykład ja jestem młody, a je lubię – mówi Wojciech Mann (rocznik 1948).

Były dziennikarz muzyczny radiowej Trójki jest jednym ze współtwórców RNŚ – oficjalnie otworzył antenę stacji w lipcu 2020 r. i od początku prowadził w nim audycję “Poranna manna”, a z czasem także “Manniaka po omacku”. Obecnie w piątkowe poranki w miejsce “Porannej manny” nadawany jest “NIP – Nieco Inny Piatek” – prowadzi go Marcin Mann (syn Wojciecha). O nowych audycjach i prowadzących w jesiennej ramówce stacji pisaliśmy na początku września w MMP24.

RNŚ utrzymuje się ze wpłat słuchaczy przekazywanych poprzez portal crowdfundingowy Patronite.pl. Od początku zbiórki na koncie zbiórki znalazło już 19,67 miliona złotych. Obecnie radio wspiera ponad 32,8 tys. patronów miesięczną kwotą ponad 670 tys. złotych.

Paweł Piasecki 946 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.