Janda, Kukulska, Nowak, Kwiat Jabłoni i inni w koncercie Radia Nowy Świat dla Akademii Teatralnej

Dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie znajdującej się w trudnej sytuacji Akademii.

W czwartek 24 listopada o godz. 20:00 w Collegium Nobilium, Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, odbędzie się wyjątkowy koncert „Artyści dla Akademii Teatralnej”. Radio Nowy Świat, które jest pomysłodawcą i współorganizatorem wydarzenia, postanowiło za pomocą kampanii informacyjnej oraz koncertu solidarnościowego zwrócić uwagę opinii publicznej na niewystarczające działania resortu kultury, któremu to publiczne szkolnictwo artystyczne podlega. Dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie Akademii i umożliwienie jej realizacji zadań, do których została powołana. Sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie ruszyła 10 listopada w kasie i na stronie teatru.

Coraz więcej placówek z powodu braku pieniędzy jest zmuszonych do zamknięcia uczelni i przejścia na nauczanie zdalne. Zapowiedział to rektor Akademii Teatralnej w Warszawie, prof. dr hab. Wojciech Malajkat, informując studentów o konieczności uruchomienia zdalnego nauczania w pierwszym semestrze. – Informacje o tragicznej sytuacji Akademii Teatralnej, o konieczności jej zamknięcia z powodu braku pieniędzy na ogrzewanie, powodują, że nie możemy stać obojętnie i patrzeć, jak niszczy się polską kulturę, jak staje się na drodze do rozwoju zdolnych, ambitnych studentów – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Koncert „Artyści dla Akademii Teatralnej” poprowadzą Joanna Kołaczkowska i Wojciech Malajkat. Radio Nowy Świat do udziału w koncercie zaprosiło wielu artystów, w tym m.in: Katarzynę Dąbrowską, Krystynę Jandę, Natalię Kukulską, Kasię Lins, Magdę Umer, Jana Młynarskiego, Adama Nowaka, Dawida Tyszkowskiego, Kwiat Jabłoni.

Tomasz Wygnański 777 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.