Katar 2022: Mecz Meksyk - Polska oglądało 8,5 miliona widzów

To rekord widowni w 2022 roku.

Mecz Meksyk – Polska rozegrany na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze 22 listopada zgromadził przed telewizorami 8,5 mln widzów (grupa 4+). To rekord widowni w 2022 roku. W szczytowym momencie mecz oglądało ponad 10 milionów kibiców. Mecz miał 61,8% udziału w całkowitej widowni TV (SHR).

Rekord oglądalności padł również w internecie. Serwis TVP miał 3,2 miliona streamów. To bezkonkurencyjny wynik dla odtworzeń meczu w internecie i na smart TV.

Drugi mecz w naszej grupie mundialowej rozegrany w tym dniu, w którym zmierzyły się drużyny Argentyny i Arabii Saudyjskiej, miał 2,5 miliona streamów. To najlepszy wynik wśród wydarzeń sportowych bez udziału polskich sportowców.

Mecz otwarcia tegorocznego mundialu (Katar-Ekwador) zgromadził 4,4 miliona widzów transmisji telewizyjnej, a w internecie zarejestrowano 900 tys. odtworzeń.

Mecze  dotyczące MŚ w Katarze można śledzić na antenach TVP1, TVP Sport i TVP4K oraz online – na stronie Sport.tvp.pl i poprzez aplikację mobilną TVP Sport, dostępną także na odbiornikach smart TV.

Dane pochodzą z firm Nielsen (telewizja) i Gemius Prism (internet). Infografiki ze strony Biura Reklamy TVP na Facebooku.

Piotr Machul 375 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.