Monika Tutak-Goll na czele wszystkich redakcji "Wysokich Obcasów"

Zastąpi Aleksandrę Klich.

Od 1 grudnia br. nową redaktor naczelną tygodnika “Wysokie Obcasy”, serwisu Wysokieobcasy.pl oraz miesięcznika “Wysokie Obcasy Extra” będzie Monika Tutak-Goll (na zdjęciu). Z marką “Wysokie Obcasy” jest związana od ponad 12 lat. Od 8 jest ich wicenaczelną – pracowała kolejno z Agnieszką Jucewicz, Pauliną Reiter, Ewą Wieczorek i Aleksandrą Klich. Od lat zajmuje się prawami kobiet w Polsce. Jest autorką książki dla dzieci “O mamie, która połknęła budzik”, współautorką antologii “Walka jest kobietą” oraz autorką książki “To nie deszcz, to ludzie” – wywiadu z Haliną Birenbaum, polsko-izraelską poetką, pisarką, Superbohaterką “Wysokich Obcasów”. 

 – Zdecydowaliśmy się powierzyć Monice markę bardzo silną misyjnie i biznesowo, bo widzimy, że jest jej oddana całym sercem. Za wyborem Moniki stoją też jej cechy charakteru – to osoba, która szanuje ludzi i jest wierna wartościom bliskim całej “Wyborczej”. A przy tym zespół “Wysokich Obcasów” ceni Monikę i darzy ją zaufaniem – to dla mnie bardzo istotne kryterium przy wyborze nowej szefowej tej marki – wyjaśnia wyjaśnia Aleksandra Sobczak, zastępczyni redaktora naczelnego “Gazety Wyborczej” i szefowa Wyborcza.pl.

Aleksandra Klich, dotychczasowa redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”, kończy współpracę z Agorą i wkrótce obejmie stanowisko szefowej Biblioteki Publicznej w Rybniku - mieście, z którego pochodzi. Klich jest autorką książek "Brat Karol, Siostra Wanda", "Bez mitów. Portrety ze Śląska", "Cały ten Kutz. Biografia niepokorna", "Świat musi mieć sens" i "Artur Rojek. Inaczej".

Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.