NEM Zagreb 2022 prezentuje młode talenty i ponad 30 projektów

Wśród nowości dominują produkcje serialowe.

Organizatorzy NEM Zagreb 2022 ogłosili finalistów konkursu „TV Writing Contest”. Spośród ponad 50 nadesłanych prac jury wybrało trzy najlepsze prace w kategorii „scripted” i trzy w kategorii „unscripted”. W skład jury wchodzą przedstawiciele firm producenckich: Beta Film, Rai, Zig Zag Productions, Script Angel, Nova TV, Telekom Srbija, Joyrider, RTV Slovenia i CineLink Industry Days, kreatywny oddział Festiwalu Filmowego w Sarajewie. W skład jury wchodzili też członkowie niezależni – Krisztina Gallo i Danna Stern.

Szóstka finalistów zaprezentuje swoje projekty podczas pierwszego dnia NEM Zagreb. Ogłoszenie zwycięzców obu kategorii i wręczenie nagród będzie miało miejsce ostatniego dnia imprezy w stolicy Chorwacji.

Podczas NEM Zagreb – w ramach Content Showcase – zaprezentowanych zostanie też ponad 30 projektów produkcji telewizyjnych, a swoje wystąpienia będzie mieć 16 prelegentów. Firefly Productions będzie prezentować wyłącznie projekty międzynarodowe, Joomboos pokaże projekty obecnie rozwijane. Znana nam Grupa Viaplay zaprezentuje oryginalne treści Viaplay Select. RTV Slovenia pokaże swoje wysoko oceniane seriale kryminalne. Nowości serialowe zaprezentują w Zagrzebiu również CineLink Drama i BH Telecom.

NEM Zagreb 2022 to wydarzenie skupiające się na tematyce rozwoju branży telewizyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku odbędzie się w dniach 7-9 grudnia br. Pełną agendę i inne informacje na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

Wśród patronów mediowych NEM Zagreb 2022 są magazyn „Media Marketing Polska” i serwis MMP24.

Piotr Machul 387 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.