DHL Parcel nawiązuje współpracę z AliExpress

Klienci chińskiego marketplace'u będą mogli odebrać paczki w DHL POP (Punkty Obsługi Paczek) oraz w automatach POP Box.

Firma DHL Parcel (wraz z całym DHL jest częścią Deutsche Post DHL Group) nawiązała współpracę z Aliexpress – jednym z najpopularniejszych marketplace’ów na świecie, należącym do chińskiej grupy Alibaba. Klienci AliExpress będą mogli odbierać przesyłki w sieci 14 tys. punktów odbioru DHL POP (m.in. w sklepach Lewiatan, Lidl, Kaufland, Żabka, Stokrotka, salonach prasowych Inmedio i na stacjach benzynowych Shell) i automatów samoobsługowych POP Box.

Wśród atutów dostawy zamówienia produktów kupionych na platformie AliExpress przez firmę DHL jest, co podkreśla Maciej Magiera, dyrektor ds. kluczowych klientów DHL Parcel (na zdjęciu), czterodniowy czas oczekiwania przesyłki w wybranej lokalizacji. W paczkomatach Inpostu (z nich również można odbierać paczki z produktami zakupionymi na platformie AliExpress) jest to 48 godzin, z możliwością płatnego przedłużenia terminu odbioru.

– Synergia dwóch mocnych marek stwarza wiele możliwości biznesowych. Połączenie naszych sił z operatorem kurierskim będącym częścią globalnej sieci logistycznej to gwarancja satysfakcji naszych klientów – przekonuje Gary Topp, dyrektor operacyjny na Europę Środkowo-Wschodnią w AliExpress.

Według danych Mediapanel Gemius Polska z września br. liczba użytkowników aliexpress.com i aplikacji Aliexpress wynosiła ok. 9,67 mln. Jesienią ub.r. AliExpress otworzył pod Łodzią swoje pierwsze w Polsce samodzielne centrum logistyczne, co przyczyniło się do znacznego zwiększenia skali działalności firmy w Polsce.

Paweł Piasecki 946 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.