15 minut: Netflix rozpoczyna walkę ze współdzieleniem kont

Platforma streamingowa wprowadza dodatkową metodę weryfikacji użytkowników.

Zgodnie z zapowiedziami amerykański serwis streamingowy Netflix z początkiem roku rozpoczyna walkę z nielegalnym, ale popularnym procederem współdzielenia kont. Z jednego konta mogą korzystać tylko osoby mieszkające wspólnie. Tak było zawsze, ale użytkownicy platformy nagminnie łamali regulamin i współdzielili konta pomiędzy rodziną, znajomymi itd. Teraz firma chce z tym skończyć i wprowadza dodatkową metodę weryfikacji. Aby zweryfikować urządzenie, na którym uruchamiamy oglądanie, Netflix wysyła link na adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem głównego właściciela konta. Link otwiera stronę, na której znajduje się 4-cyfrowy kod weryfikacyjny. Kod ten należy wprowadzić na urządzeniu, na którym pojawiła się prośba, w ciągu 15 minut. Jeśli nie zdążymy, weryfikację trzeba powtórzyć.

Serwis informuje, że do weryfikowania, które urządzenia znajdują się w jednym gospodarstwie domowym, wykorzystuje informacje takie jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność na koncie.

Netflix nie ujawnia, ilu ma użytkowników w Polsce. Nieznana jest data premiery w Polsce tańszych planów taryfowych Netfliksa – z reklamami. Na razie są trzy: podstawowy (29 zł/miesiąc), standard (43 zł/mies.) oraz premium (60 zł/mies.).

Maciej Burlikowski 1736 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.