Shopee kończy działalność w Polsce

Możliwość składania zamówień na platformie zakupowej zostanie wstrzymana 13 stycznia o godz. 23:59.

Po przeprowadzeniu w ubiegłym roku kampanii marketingowych na wielką skalę, m.in. przy wsparciu ambasadora marki, gwiazdy rock polo Sławomira, platforma zakupowa wywodząca się z Singapuru ogłosiła niespodziewanie decyzję o zakończeniu działalności w Polsce. Jej obecność na polskim rynku trwała nieco ponad rok. Zwiastunem kłopotów były duże zwolnienia pracowników przeprowadzone w październiku ub. r., choć Shopee deklarowało wtedy, że nie mają one wpływu na działalność biznesową w Polsce. Jeszcze w grudniu ub. r. marka prowadziła kampanię “12.12 Świąteczne Mega Okazje” (kolejną w cyklu takich akcji – wcześniej były m.in. „5.5 Zakupowa Majówka” i “9.9 Dzień Super Zakupów”) wspieraną spotami radiowymi oraz online.

Z informacji opublikowanych na stronie shopee.pl wynika, że możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem platformy zostanie wstrzymana 13 stycznia o godz. 23:59. “Zamówienia złożone przed 13 stycznia 2023 r. godz. 23.59 zostaną zrealizowane standardowo, a wsparcie i obsługa zamówień pozostanie dostępna dla Użytkowników, którzy złożyli zamówienia na naszej platformie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem Obsługi Klienta poprzez formularz kontaktowy” — czytamy w komunikacie.

Według danych z Mediapanelu Gemius Polska liczba polskich użytkowników Shopee (strona www i aplikacja) wyniosła w listopadzie ub. r. blisko 10,9 miliona – ok. połowy tego, co w tym samym badaniu uzyskało Allegro. Według danych Shopee z września ub. r. na platformie działało 53 tys. polskich sprzedawców mających ponad 15 milionów aktywnych ofert.

Należące do Sea Ltd. Shopee wywodzi się z Singapuru, a działalność prowadziło z Tajwanu. W Polsce platforma zadebiutowała we wrześniu 2021 r.

Paweł Piasecki 946 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.