"Drugie śniadanie Mellera" debiutuje na YouTube

To kontynuacja programu prowadzonego przez 13 lat w TVN24 pod nazwą "Drugie śniadanie mistrzów"

W sobotę 14 stycznia o godz. 12 na kanale Marcina Mellera (na zdjęciu) na YouTube zadebiutowała audycja “Drugie śniadanie Mellera”, kontynuacja programu “Drugie śniadanie mistrzów” emitowanego w latach 2009-2022 w TVN24. Program pokazywany w soboty o godz. 12:10 miał w ostatnim okresie nadawania średnią oglądalność na poziomie ponad 400 tys. osób. Z anteny TVN24 zniknął w listopadzie ub.r. – decyzję o odejściu ze stacji podął Meller.

Pierwszy odcinek “Drugiego śniadania Mellera” zanotował 31 tys. wyświetleń (dane z 16 stycznia, godz. 12). W prawie półtoragodzinnym programie gośćmi prowadzącego byli pisarka Sylwia Chutnik, krytyczka literacka, dziennikarka “Polityki” Justyna Sobolewska, pisarz Łukasz Orbitowski oraz pisarz i scenarzysta (m.in. serialu "Ślepnąc od świateł”) Jakub Żulczyk. Kanał Mellera na YouTube ma obecnie 7,61 tys. subskrybentów. Program utrzymuje się ze zbiórki prowadzonej na portalu zrzutka.pl – wsparło go jak dotąd ponad 340 osób łączną kwotą ponad 13,7 tys. zł (ponad 4,4 tys. zł miesięcznie).

Meller zaczynał karierę dziennikarską jako reporter i korespondent wojenny „Polityki”, a przez dziewięć lat był redaktorem naczelnym polskiej edycji „Playboya”. Był także współgospodarzem programu “Dzień Dobry TVN”, pisał felietony do „Wprost” i “Newsweeka”. Jest autorem kilku książek, w tym "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji" (wspólnie z Anną Dziewit-Meller) oraz powieści sensacyjnej "Czerwona ziemia" (2022).

Paweł Piasecki 1030 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.