Amazon wprowadza miesięczny abonament na popularne lekarstwa za 5 dol. [wideo]

Usługa abonamentowa RxPass dostępna dla klientów Amazon Prime w Stanach Zjednoczonych obejmie lekarstwa na ponad 80 częstych chorób.

Z usługi RxPass oferującej za 5 dol. miesięcznie nieograniczony dostęp do zakupów popularnych lekarstw na receptę w internetowej aptece (na stronie internetowej Amazon Pharmacy lub w aplikacji) będą mogli skorzystać uczestnicy programu Amazon Prime w Stanach Zjednoczonych. Kwota 5 dol. miesięcznie będzie po prostu dodawana do opłaty abonamentowej za Prime, która wynosi obecnie 14,99 dol. miesięcznie. W zależności od recepty leki w ramach usługi będą dostarczane co miesiąc lub co kwartał.

Szacuje się, że ponad 150 milionów Amerykanów przyjmuje jeden lub więcej leków dostępnych w ramach miesięcznej subskrypcji RxPass. Z badań organizacji non-profit Kaiser Family Foundation (KFF), na które powołuje się Amazon, wynika, że prawie połowa dorosłych Amerykanów przyjmuje dwa lub więcej leków każdego dnia, a jedna czwarta twierdzi, że trudno jest im pozwolić sobie na zakup potrzebnych leków. Nowa usługa ma zwiększyć dostępność najczęściej stosowanych lekarstw na ponad 80 chorób, w tym nadciśnienie, refluks i zaburzenia lękowe.

Paweł Piasecki 965 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.