Startuje Papaya New Directors

W nowej formule organizatorzy zaproszą do współpracy wybranych twórców i twórczynie, którzy zrealizują filmy dla partnerów

Jubileuszowa edycja inicjatywy znanej do tej pory pod nazwą Papaya Young Directors/Creators, skierowanej do młodych twórców i twórczyń odbywać się będzie na nowych zasadach. – Ostatnie miesiące spędziliśmy, zastanawiając się nad kierunkiem rozwoju programu. Nowy pomysł jest odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby rynku marketingowego. Wracamy do wielkich idei i poszerzamy spektrum treści o kolejne gatunki (m.in. obrandowany film dokumentalny, krótki metraż). To wszystko odzwierciedla już dzisiaj zmieniona nazwa projektu – wyjaśnia Kacper Sawicki, szef Papaya Films.

W nowej formule Papaya New Directors organizatorzy zaproszą do współpracy wybranych twórców i twórczynie, którzy zrealizują filmy dla partnerów. Nie oznacza to jednak, że konkurs zamyka się na nowe talenty. Każdy może zgłosić się do inicjatywy, przesyłając swoje prace przez formularz na stronie. A ci reżyserzy i reżyserki, których dotychczasowe realizacje przekonają organizatorów, zostaną zaproszeni do stworzenia treatmentu na zadany temat. W tej edycji to partnerzy konkursu na podstawie stworzonych treatmentów zdecydują, kto zrealizuje dla nich filmy. O produkcję filmów zadba zespół Papaya Films.

– Przez 9 lat trwania konkursu poznaliśmy ponad 12 tys. młodych twórców, którzy wysyłali i realizowali swoje pomysły dla kilkudziesięciu polskich i międzynarodowych marek. Dziś wielu z nich rozwija swój talent w branży kreatywnej lub realizuje się reżysersko. Właśnie ze względu na nich w tej edycji zmieniamy zasady gry. Doceniamy tych, którzy wytrwale i konsekwentnie dążą do celu, rozwijając swój potencjał w krótkich formach, teledyskach czy kontencie obrandowanym – dodaje Sawicki.

Wszystkie filmy zrealizowane w 2023 r. od stycznia do października zostaną zakwalifikowane do etapu konkursowego i będą miały szansę powalczyć o nagrody pieniężne podczas finałowej gali pod koniec 2023 r.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.