Vilandy - nowa platforma do kupna i sprzedaży używanych mebli

Skierowana jest zarówno do klienta B2B, jak i B2C.

Platforma Vilandy stworzona przez JJM Development, start-up z siedzibą w Łodzi zajmujący się tworzeniem oraz rozwojem biznesowym aplikacji webowych i mobilnych, promuje się hasłem “Tu używany dom ma swoją przestrzeń”. – Vilandy to jedyna w swoim rodzaju platforma, przy pomocy której użytkownik może kupić lub sprzedać meble i domowe sprzęty z drugiego obiegu, a także skorzystać z pierwszej w Polsce zorganizowanej przesyłki gabarytowej w systemie kurierskim — mówi Marta Szataniak, CEO Vilandy. Platforma, skierowana zarówno do klienta B2B (producenci i sprzedawcy mebli, dodatków dekoracyjnych, sprzętów domowego użytku oraz) jak i B2C (sprzedawcy i odbiorcy indywidualni, chcący pozbyć się niepotrzebnych mebli i innych sprzętów lub ich poszukujący). Platforma oferuje też usługi pakowania, wyniesienia i wniesienia przedmiotu.

Za transakcje pobierana jest opłata serwisowa (7,5% uzgodnionej kwoty transakcji, jeśli równa lub wyższa 25 złotych lub 2 zł jeśli niższa). Dodatkowe opłaty pobierane są za usługi z zakresu tzw. Extra Help, w tym wniesienie czy wyniesienie mebla oraz ułatwione zwroty towaru. Operatorem płatności jest Adyen. Zapłacić można kartą (Visa i Mastercard), w systemie Przelewy24, Blikiem, dostępne są też płatności odroczone (Klarna).

Pierwszym projektem JJM Development była platforma Didmuch.com (start w maju 2022 r.) ułatwiająca nawiązywanie kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami, osobami prywatnymi oraz inwestorami.

Paweł Piasecki 965 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.