John Lewis Partnership kończy współpracę z Adam & Eve DDB [wideo]

Współpraca agencji z marką sieci domów towarowych John Lewis trwająca 14 lat zaowocowała m.in. szeroko komentowaną co roku specjalną reklamą na Boże Narodzenie.

Brytyjska firma John Lewis Partnership, właściciel sieci domów towarowych John Lewis i supermarketów Waitrose, ogłosiła rozpisanie przetargu na agencje kreatywną. Oznacza to zakończenie trwającej 14 lat współpracy z londyńską agencją Adam & Eve DDB. W 2009 r. agencja Adam & Eve (jeszcze nienależąca do sieci DDB) wygrała wart wówczas 20 mln funtów budżet reklamowy marki John Lewis. Od 2015 r. obsługiwała także markę Waitrose. Współpraca zaowocowała powstaniem serii spotów bożonarodzeniowych dla marki John Lewis, które stały się legendą w branży reklamowej. John Lewis był tradycyjnie postrzegany jako drogi sklep, ale reklamy Adam & Eve DDB wypozycjonowały markę jako oferującą małe świąteczne przysmaki, zachęcając ludzi, którzy normalnie nie robiliby tam zakupów, by zrobili przyjemność komuś, kogo kochają. Jako podkład do emocjonalnych reklam pojawiały się utwory wielkich gwiazd muzycznych, m.in. Eltona Johna, Ellie Goulding czy Toma Odella.

Agencja Adam & Eve DDB odrzuciła zaproszenie do wzięcia udziału w przetargu, a CEO Tammy Einav stwierdziła, że jest “zasmucona” decyzją John Lewis Partnership o rozpisaniu konkursu. Przetarg nie obejmuje obsługi medialnej John Lewis Partnership, która od 2006 r. należy do Manning Gottlieb OMD.

Paweł Piasecki 965 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.