Heinz z kampanią "LVII Meanz 57" na Super Bowl [wideo]

Kanadyjska agencja Rethink w dowcipnej kampanii wzywa do zniesienia numerowania edycji Super Bowl za pomocą rzymskiego systemu zapisywania liczb.

Kampania przygotowana przez agencję Rethink wiąże fakt, że większość Amerykanów i Kanadyjczyków ma kłopoty z prawidłowym odczytywaniem rzymskich liczb (a właśnie w rzymskim systemie zapisywane są numery kolejnych edycji Super Bowl – w tym roku LVII) ze znaczeniem liczby “57” w historii słynnej marki keczupu. Oznacza ona liczbę odmian produktu i jest używana w komunikacji marki od 1896 r., kiedy to H.J. Heinz ukuł slogan “57 varieties”. Liczba 57 pojawia się na milionach butelkach keczupu Heinz, jest więc mocno wpisana w świadomość odbiorców.

Rethink zachęca użytkowników keczupu Heinz do głosowania za zmianą sposobu zapisywania numerów kolejnych rozgrywek Super Bowl na stronie LVIImeanzheinz.com. Spośród uczestników zabawy wylosowanych zostanie tysiąc osób ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, które otrzymają pamiątkowe butelki keczupu.

Oprócz telewizji kampania będzie prowadzona także w digitalu, mediach społecznościowych (Instagram, Snapchat, TikTok) oraz na nośnikach OOH.

Paweł Piasecki 965 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.