Filip Beźnicki CEO Stratosfery

Zarząd agencji to teraz Krzysztof Najder jako founding partner oraz Filip Beźnicki.

Od lewej: Krzysztof Najder i Filip Beźnicki
Od lewej: Krzysztof Najder i Filip Beźnicki
Filip Beźnicki został nowym partnerem zarządzającym w firmie strategicznego doradztwa marketingowego – Stratosfera. Do Stratosfery dołączył z Accenture Song. Zajmie się zarządzaniem spółką, pracą nad rozwojem jej oferty produktowej i doradztwem strategicznym dla kluczowych klientów agencji. Wcześniej pracował m.in. w Saatchi & Saatchi, Havas Media, zarządzając procesami strategicznymi dla wybranych klientów agencji. Ma na swoim koncie pracę dla wielu klientów z różnych kategorii, m.in. dla P&G, Coca-Coli, IKEA czy Pekao SA.

Od wielu lat jest zaangażowany w rozwój branży digital, promuje kreatywność w mediach cyfrowych jako członek rady programowej Forum IAB i juror konkursu Mixx w Polsce, Rumunii i Bułgarii. W 2022 r. został członkiem jury SAR Innovation.

– Od wielu lat staram się wkładać kij w mrowisko i uświadamiać branży komunikacyjnej, że te najpopularniejsze rozwiązania nie zawsze są najlepsze i że medialny poklask nie zawsze oznacza efektywną kampanię – mówi Filip Beźnicki. I dodaje, że jego zdaniem Stratosfera to najbardziej prestiżowe miejsce, jeśli chodzi o strategię marki, z setkami zrealizowanych projektów przez ponad 25 lat. – Niezależność w myśleniu jest wartością nadrzędną, co daje nam radość z pracy, a naszym klientom rozwiązania, których nie dostaną nigdzie indziej – mówi nowy partner Stratosfery.

Filip Beźnicki sprawuje funkcję CEO agencji. Założyciel agencji Krzysztof Najder pozostaje na stanowisku founding partnera.

Stratosfera jest niezależną firmą doradczą specjalizującą się w strategicznym marketingu predyktywnym. W ciągu ponad ćwierć wieku działania przeprowadziła setki projektów strategicznych w 15 krajach. Specjalnością agencji jest rozwiązywanie trudnych problemów marketingowych oraz prace nad predykcjami marketingowymi i innowacjami (produktowymi i kulturowymi).

Firma specjalizuje się ponadto w marketingu kulturowym – ma swoje autorskie narzędzia i modele, które pomagają markom znaleźć miejsca do wzrostu. Stratosfera dysponuje międzynarodowym zespołem działającym w pięciu międzynarodowych lokalizacjach. Główne biuro firmy mieści się w Warszawie.

W przeszłości Stratosfera była okresowo stowarzyszona z Added Value (obecnie Kantar Consulting), Deloitte Consulting i platformą digitalową Brand New Galaxy. Obecnie znów działa jako niezależna firma.

Piotr Machul 375 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.