Branża kreatywna dla Ukrainy

W rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę publikujemy kilka grafik z internetowej platformy Creatives for Ukraine.

Od 24 lutego 2022 r., od wybuchu wojny w Ukrainie, branża kreatywna z wielu krajów na różne sposoby wspiera naszych wschodnich sąsiadów. Ciągle pojawiają się nowe inicjatywy. Jedną z nich jest projekt Creatives for Ukraine.

Portal Creativesforukraine.com to otwarta platforma dla kreatywnych osób z całego świata, dzięki której mogą one pokazać swoją solidarność z walczącymi Ukraińcami. Można tam nieodpłatnie umieścić swoją grafikę (warunek: powiązaną tematycznie z wojną w Ukrainie), można też dowolną grafikę pobrać za darmo i publikować (warunek: należy podać, kto jest autorem pracy). Można też wesprzeć Ukraińców finansowo - wpłaty przeznaczane są m.in. na hełmy, kamizelki kuloodporne, odzież i lekarstwa dla żołnierzy, wolontariuszy i jednostek obrony terytorialnej.

Twórcy projektu nie chcą dużo mówić o sobie. Wiadomo, że platformę prowadzoną przez litewską organizację non-profit Blue / Yellow zainicjowały firmy Folk, USBL i Blue Oceans PR. Wsparcia udzielają: ADC*LT, Great & Golden, Clinic 212, The Atomic Garden, Lituanian Design Association, AndStudio i Metida.

Publikujemy poniżej kilka wybranych grafik, naszym zdaniem wyjątkowych.

"In/Out" - Hervé Ridet Graphistologue

"Tears & Bombs" - Alena Morgunova

"Oil or blood" - Aurimas Šandaris, Eglė Tunikaitytė

"Moments before tragedy" - Vytis Vasiliunas

"Cancel Russia" - Lydia Swee

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.