Radio Nowy Świat wspiera zbiórkę na generatory prądu dla Ukrainy

Pod hasłem "Żeby mojemu misiowi nie było zimno" zbiórkę na portalu Zrzutka.pl prowadzi Fundacja Be A Hero.

Radio Nowy Świat (RNŚ) wsparło organizowaną przez Fundację Be A Hero UA zbiórkę na generatory prądu dla domów dziecka, a także domów opieki nad osobami z niepełnosprawnościami oraz domów dla osób starszych i schorowanych w Ukrainie. Zbiórka prowadzona jest na portalu Zrzutka.pl.

W pół godziny od ogłoszenia 23 lutego zbiórki na antenie RNŚ fundacja zebrała ponad 20 tys. złotych. 24 lutego do godziny 14 zebrano już ponad 204 tys. złotych - dwukrotnie więcej niż wynosił cel organizatorów akcji (100 tys.złotych). Ta kwota, zebrana dzięki 2644 wspierającym, wystarczy - jak poinformowano w RNŚ - na zakup 45 generatorów prądu. Do końca zbiórki jeszcze 27 dni.

Założycielka fundacji Marta Małecka, CEO i właścicielka firmy logistycznej 4Values, a także współwłaścicielka sklepu Liparie.pl i studia produkcji filmowej Haasta, była gościnią w czwartek, 23 lutego, w porannej audycji „Nowy Świt”. Opowiedziała o działalności fundacji oraz o jej najnowszym projekcie - opisanej wyżej zbiórce. Wolontariusze fundacji od prawie roku regularnie dostarczają żywność, ubrania, środki medyczne i higieniczne do domów dziecka. Jednak zimą najważniejsze jest dostarczenie prądu. Bez niego opiekunowie nie są w stanie przygotować ciepłych posiłków, ogrzać pomieszczeń czy prowadzić rehabilitacji.

W popołudniowej audycji RNŚ 24 lutego zostanie wyemitowany reportaż Anny Rokicińskiej „180 stopni” zrealizowany we Lwowie, Zaporożu, Czerkasach i Kijowie, który opowiada o tym, jak wojna w kilka sekund zmienia nasze życie. Autorka reportażu zbierała materiały w tych czterech ukraińskich miastach w styczniu 2023 roku, a podróżowała dzięki wsparciu fundacji Be A Hero UA.

Przy okazji warto też wspomnieć o innej zbiórce na portalu Zrzutka.pl, mającej podobny cel - Zanim zamarzną serca - organizowanej przez UN Global Compact Network Poland. Za kwotę zebraną w tej akcji (do tej pory ok. 405 tys. złotych) zakupione zostaną agregaty prądotwórcze oraz materiały budowlane, które pozwolą zapewnić schronienie jak największej liczbie mieszkańców zrujnowanej przez rosyjskie wojska Buczy - miasta-symbolu zbrodni wojennych  dokonywanych w całej Ukrainie - oraz odnowić kluczowe dla infrastruktury miasta budynki.

Niech nasze serca pozostaną otwarte - celów wsparcia nigdy nie brakuje.

Paweł Piasecki 965 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.