"Docieraj do źródła prawdy" - zachęca Stowarzyszenie Demagog

Kampania edukacyjna jest prowadzona wraz z partnerami stowarzyszenia w koalicji "Razem przeciw dezinformacji" - Fundacją Digital Poland oraz Związkiem Firm Public Relations.

24 lutego, w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, Stowarzyszenie Demagog – pierwsza w Polsce organizacja fact-checkingowa – rozpoczęło kampanię edukacyjną na temat rosyjskiej dezinformacji. Jej celem jest obnażenie manipulacji oraz edukacja w zakresie krytycznego podejścia do treści publikowanych w mediach społecznościowych i internecie. Wizualnym motywem kampanii są rosyjskie matrioszki. Mają obrazować mechanizm działania dezinformacji: prawda okalana jest kolejnymi warstwami kłamstw, półprawd, przeinaczeń i manipulacji.

Kojarzące się z Rosją matrioszki, które mają zwrócić uwagę Polaków na przykłady rozpowszechniania manipulacji w internecie, pojawiły się 24 lutego przy Elektrowni Powiśle w Warszawie.

Partnerami Stowarzyszenia Demagog w kampanii edukacyjnej i koalicji “Razem przeciw dezinformacji” są Fundacja Digital Poland i Związek Firm Public Relations.

Więcej o akcji można przeczytać tutaj.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.