Skąd? Dokąd? (4)

Cotygodniowa porcja informacji o najważniejszych awansach, transferach i zmianach personalnych w branży marketingu, reklamy i mediów.

W związku z połączeniem dwóch nadawców radiowych (Grupa Radiowa Agory i Eurozet) Maciej Strzelecki został prezesem, a Adam Fijałkowski wiceprezesem Eurozetu. Obaj pełnią również te same funkcje w Grupie Radiowej Agory. Na zajmowanym od września 2020 r. stanowisku członka zarządu Eurozetu odpowiedzialnego za finanse pozostanie Tomasz Zakrzewski, wcześniej m.in. dyrektor finansowy w Wirtualnej Polsce i grupie Havas.

Strzelecki Grupą Radiową Agory (GRA) kieruje od 2013 r., a ze spółką związany jest od 2001 r. Początkowo zarządzał stacjami radiowymi w Jeleniej Górze i Wałbrzychu, następnie był dyrektorem operacyjnym regionu śląskiego GRA, później – regionu centralnego. W 2005 r. został powołany do zarządu GRA. Pracę w radiu zaczynał w 1994 r. we współtworzonym przez siebie Radiu Jowisz w Jeleniej Górze.

Adam Fijałkowski z GRA związany jest od 2007 r., początkowo jako dyrektor programu i promocji, obecnie jako wiceprezes zarządu odpowiedzialny za działalność programową i marketingową. W ostatnich latach z sukcesem wprowadził na rynek nową markę Radio Pogoda. Odpowiada też za rozszerzenie działalności Radia Tok FM w świecie cyfrowym, m.in. uruchomienie 8 lat temu płatnego dostępu do treści audio. W branży radiowej pracuje od ponad 30 lat. Zaczynał w Polskim Radiu w Gdańsku, gdzie m.in. pełnił funkcje kierownika redakcji i sekretarza programu. W latach 2001-2006 był zastępcą dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Nowa grupa Eurozet jest drugim pod względem udziałów w słuchalności nadawcą radiowym w Polsce po Grupie RMF.


Bianka Mikołajewska 1 marca br. objęła stanowisko szefowej Magazynu Wirtualna Polska. Na stanowisku tym zastąpiła Pawła Kapustę, który z początkiem miesiąca został redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski.

Mikołajewska pracuje w Magazynie WP od lipca 2022 r. Wczesniej przez 6 lat zajmowała stanowisko zastępczyni redaktora naczelnego serwisu internetowego OKO.press oraz była szefową działu śledczego tego serwisu. W latach 2013-2015  była dziennikarką „Gazety Wyborczej”, a w latach 2000-2013 - tygodnika "Polityka". Ma na koncie liczne nagrody dziennikarskie, w tym Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego (2015) oraz Dziennikarza Roku w konkursie "Press" (2016).


Katarzyna Wiatkowska objęła stanowisko dyrektorki działu współpracy z reklamodawcami w Gazeta.pl. Zajmie się m.in. współtworzeniem i realizacją strategii sprzedaży oraz dostarczaniem marketerom kompleksowych rozwiązań opartych na produktach reklamowych grupy Gazeta.pl. Będzie blisko współpracować z Wojciechem Siulkowskim, który odpowiada za zarządzanie zespołem agencyjnym.

Wiatkowska związana jest z branżą reklamową od 2010 r. W Agorze pracuje od 8 lat – pracę w biurze reklamy Gazeta.pl zaczynała jako ekspertka branżowa, a następnie była kierowniczką sprzedaży. Karierę rozpoczynała w VFP Communications - wydawcy "Media Marketing Polska" oraz "Handlu" i "Food Service".


Piotr Młynek awansował na nowo utworzone stanowisko creative content lead i odpowiada za rozwój kompetencji kontentowych i aktywacyjnych w dziale kreacji Saatchi & Saatchi. Przez ostatnich sześć lat spędzonych w agencji Młynek jako senior copywriter tworzył zintegrowane kampanie, aktywacje i działania niestandardowe, zarówno lokalne, jak i międzynarodowe dla najważniejszych klientów agencji. Teraz będzie rozwijał zespół kreatywnych odpowiadających za tworzenie aktywacji i doświadczeń w digitalu – od kontentu dla marek, przez kolaboracje z twórcami, aż po działania niestandardowe. W swojej pracy będzie wspierał kierujących działem kreacji Saatchi & Saatchi Michała Desowskiego i Michała Pawłowskiego.

Młynek ma 12 lat doświadczenia w branży reklamowej. Wcześniej pracował m.in. w Havas Worldwide i Opcomie. Realizował kampanie zintegrowane, aktywacje, działania PR i działania niestandardowe m.in. dla IKEA, Nivei, OBI, Coty, Google, GSK, Visy, Banku Pekao czy XTB. Kreacje przez niego realizowane przyniosły nagrody w konkursach reklamowych: KTR, Effie czy Golden Arrow. Jest laureatem konkursu Young Creatives, uczestnikiem Creative LIAisons Academy i jury Papaya Young Directors.


Anna Simon, dotychczasowa managing director w agencji Komunikacji Plus PR, obejmuje stanowisko wiceprezes agencji i nowo utworzoną funkcję CEO. Tym samym dołącza do zarządu spółki, w której prezesem jest Tomasz Alberski.

Simon jest związana z branżą PR od 2007 r. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie wizerunkowym, PR korporacyjnym, realizacji projektów z obszaru społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. W Komunikacji Plus od 2021 r. odpowiada za linię biznesową PR, rozwijając w strukturach agencji trzy działy merytoryczne: Brand PR, Corporate PR i Social Media. Pełni funkcję wiceprezes zarządu Związku Firm PR, odpowiadając za szereg inicjatyw branżowych, m.in. konkurs Next Gen of PR. Jest wykładowcą akademickim, autorką publikacji z obszaru CSR, zrównoważonego rozwoju i etyki biznesu.


 

Jakub Pietraszek, od sierpnia 2022 r. zajmujący w Nethansie stanowisko chief revenue officer, awansował na CEO gdańskiej spółki. Nethansa działa od 2016 r., oferując rozwiązania, które pomagają zwiększać sprzedaż na platformach e-commerce Amazon (na wielu rynkach) i Kaufland.de. W trzyosobowym zarządzie Nethansy obok Pietraszka znajdą się także Przemysław Petrzykowski (chief financial officer) i Miłosz Wójcik (chief product officer).

Pietraszek zdobywał doświadczenie m.in. w firmach Uber (jako general manager Uber Eats w Polsce) oraz EY. Jest także współzałożycielem platformy edukacyjnej EduCat oraz spółki Booste wspomagającej biznesy e-commerce.

Dotychczasowy CEO i założyciel Nethansy Sascha Stockem będzie członkiem rady nadzorczej.


Piotr Lipa, dotychczasowy dyrektor zarządzający odpowiedzialny za obszar HR, komunikacji i kultury organizacyjnej, został powołany na członka zarządu Uniqa, szóstego co do wielkości towarzystwa ubezpieczeniowego w kraju. Oprócz swoich dotychczasowych kompetencji będzie odpowiadał takżę za markę i komunikację oraz obszar prawny.

Lipa pracuje w Uniqa od maja 2021 r., przedtem był szefem HR w Unum, jak również dyrektorem HR w bankach BNP Paribas i Pekao. Współpracował także z kancelarią prawną.


Magdalena Chybicka awansowała w strukturach Brand New Galaxy i objęła stanowisko vice president digital production.

Z agencją związana jest od prawie pięciu lat, ostatnio jako chief production officer. Wcześniej przez rok pracowała w DigitalHeroes jako client service director. Przez ponad osiem lat była związana również z Saatchi & Saatchi IS - najpierw jako social media account manager, a później account director i business director.


Piotr Michalak dołączył do zespołu agencji Harbingers oferującej rozwiązania marketingowe dla sektora e-commerce  i objął w niej stanowisko head of SEO. Wcześniej kierował działem research & development w Grupie Tense oraz prowadził projekty z branży dla serwisów, portali i e-sklepów. Realizował projekty rozwojowe w wielu obszarach (m.in. produkty, testy, systemy i narzędzia).

Z branżą SEO Michalak związany jest od 2014 r.


Igor Jakuć awansował w firmie Stellantis na stanowisko brand directora marki Peugeot. Ze Stellantisem związany jest od ponad trzech lat, do tej pory pełnił obowiązki marketing directora Peugeot. Doświadczenie w branży motoryzacyjnej zdobywał głównie w General Motors, gdzie spędził ponad jedenaście lat, z czego ponad pięć jako marketing communications manager marki Opel.
Wcześniej związany był z domami mediowymi. Zaczynał w Mediaedge:cia (obecnie Wavemaker), potem trafił do Initiative, a kończył w MediaCom Warszawa (obecnie EssenceMediacom) jako TV head.


Poprzednie odcinki cyklu:

Oprac. Paweł Piasecki

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.