Arte z serwisem informacyjnym "Tydzień w Europie"

Nowe odcinki (trwające nieco ponad kwadrans) pojawiać się będą co poniedziałek.

Bezpłatny europejski kanał VoD Arte.tv wzbogaca swoją ofertę programową cotygodniowym serwisem informacyjnym “Arte: Tydzień w Europie”.

Cztery pierwsze odcinki nowego magazynu dostępne już na arte.tv trwają po około 18 minut  i przedstawiają świeże spojrzenie na europejskie informacje. W każdym odcinku prezentowane są ważne wiadomości tygodnia na tematy polityczne, gospodarcze lub społeczne, następnie jeden bardziej nietypowy temat, a na końcu informacje kulturalne. Do wyboru w wersji audio jest w jeden z czterech języków ojczystych prezenterów: francuski, niemiecki, angielski i hiszpański. Dzięki polskim, włoskim, greckim i węgierskim napisom wiadomości mają również szansę dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

Nowy magazyn będzie promowany przez największe europejskie media: “Gazetę Wyborczą”, “El País”, “Le Soir”, “Internazionale”, “Kathimerini” i “Telexem”.

Nowe odcinki magazynu „Arte: Tydzień w Europie” pojawiają się online w każdy poniedziałek w bezpłatnym serwisie Arte.tv, a także na kanale Arte na YouTube oraz w cyfrowych kanałach partnerów Arte. Magazyn  jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania „Europejskie platformy medialne”.

– Ta nowa oferta pozwala Arte zrobić dodatkowy krok ku realizacji jej europejskiej misji i umacnia nasze ambicje, by stać się europejską marką kulturalną i audiowizualną – mówi Emelie de Jong, dyrektorka programowa Arte.

Najnowszy odcinek, dostępny od 27 lutego do 25 marca, można zobaczyć tutaj.

Piotr Machul 377 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.