Skąd? Dokąd? (5)

Cotygodniowa porcja informacji o najważniejszych awansach, transferach i zmianach personalnych w branży marketingu, reklamy i mediów.

W tym tygodniu przegląd zaczynamy - nietypowo - od wiadomości, że w jury tegorocznego Golden Drum, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów kreatywnych w Europie (Portoroż w Słowenii, 9-10 października) znalazło się aż pięć osób z Polski. Gratulujemy! Są to:

Dagmara Witek-Kuśmider, chief creative director, Publicis – Creative Media Exellence Jury

Witek-Kuśmider zajmuje stanowisko CCO w Publicis Worldwide Polska od stycznia 2021 r. Kieruje 35-osobowym zespołem kreatywnym odpowiedzialnym za prace dla klientów oddziałów wchodzących w strukturę Publicis Worldwide Polska, takich jak Publicis Poland, Publicis Lion oraz Publicis Health. Z agencją związana jest od 2001 r., kiedy rozpoczęła w niej pracę jako copywriter. Pracowała dla takich klientów jak P&G, Prudential, BNP Paribas, Sanofi, PKP Intercity, Orange, Kompania Piwowarska, Maspex, MTV czy Garnier.

Zasiadała także w jury 4. edycji konkursu Gerety Awards 2022.

Małgorzata Drozdowska, creative partner, FCB&theMilkman – Omni-Channel Jury

Drozdowska jest creative partner w agencji FCB&theMilkman od początku ub. r. Wcześniej, w latach 2013-2017, pracowała w FCB Warsaw jako senior art director, a potem creative director. W duecie z Agnieszką Klimczak zdobyła w 2015 r. dla polskiego biura FCB pierwszą nagrodę Cannes Lion. Przez 7 lat jako art director pracowała w agencji TBWA. Karierę rozpoczynała jako junior art director w Leo Burnett. Od listopada 2022 r. jest członkinią zarządu Klubu Twórców Reklamy (KTR).

Piotr Osiński, regional creative director, VMLY&R – Craft Jury

Osiński jako regional creative director od początku 2020 r. kieruje pracą zespołu VMLY&R realizującego projekty dla marek z portfolio grupy Danone. Wcześniej przez dwa lata jako executive creative director w Wunderman w Dubaju kierował całym działem kreacji w regionie Bliskiego Wschodu. Spędził też sześć lat w Saatchi & Saatchi IS, gdzie jako associate creative director pracował m.in. dla marek Duracell, Microsoft i GSK. Na swoim koncie ma współpracę z ponad 30 markami i ponad 50 nagród reklamowych, w tym Cannes Lions, Clio, Eurobest, Dubai Lynx, Golden Drum czy Effie.

Michał Sęk, executive creative director and partner, 180heartbeats + Jung von Matt – Craft Jury

Na zajmowanym od stycznia 2022 r. stanowisku Michał Sęk jako lider zespołów kreacji i designu odpowiada w agencji 180heartbeats + Jung von Matt za jakość idei kreatywnych oraz ich egzekucję. Wcześniej przez ponad trzy i pół roku był w tej agencji dyrektorem kreatywnym. Jako senior art director pracował dla agencji JWT, DDB i Saatchi & Saatchi. Jest członkiem zarządu Klub Twórców Reklamy (KTR).

Kuba Przeszłowski, deputy creative director, DDB Warsaw – One-Channel Jury

Przeszłowski z branżą reklamową związany jest od 2004 r. Przed objęciem stanowiska deputy creative director w DDB Warszwa przez 5 lat pracował w Ogilvy jako senior art director. Związany był też z agencjami 180heartbeats i McCann Worldwide (w obu pracował jako art director). W DDB Warszawa tworzy duet kreatywny z Tomkiem "Owcą" Zielińskim. Karierę w branży kreatywnej zaczynał jako designer w MMV.

Konkurs Golden Drum jest oficjalnie rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń. Do 21 sierpnia br. mogą robić to reklamodawcy, agencje, domy mediowe i inne firmy marketingowe. Nagrody zostaną wręczone podczas gali 10 października br.


 

Rafał Drzewiecki objął z początkiem marca stanowisko country directora w TikToku. Z firmą związany jest od sierpnia 2020 r. kiedy rozpoczął pracę jako head of marketing, Central Europe. Do TikToka przeszedł z Ringier Axel Springer Polska, gdzie pracował od września 2016 r., najpierw jako traffic management and performance marketing director, a potem jako digital marketing director. Wcześniej przez siedem lat był związany z Onetem, gdzie doszedł do stanowiska head of social media.

Niedawno publikowaliśmy w "MMP" rozmowę z Drzewieckim, którą przeprowadził Piotr Machul.


Sylwester Kubiak został dyrektorem sprzedaży Gemiusa w Polsce. Będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży oraz współpracę z kluczowymi klientami.

W Gemiusie pracuje od 2020 r. Dotychczas jako sales manager of publishers segment zarządzał pracą zespołu współpracującego z największymi wydawcami w kraju. Zanim dołączył do Gemiusa, pracował m.in. w Polskiej Kompanii Reklamowej (dyrektor zarządzający), PPWK SA (dyrektor departamentu reklamy i mediów), PKT.pl (menedżer ds. sprzedaży baz danych i strategii internetowej) czy Eniro Polska (kierownik zespołów sprzedaży internetowej).


Marcin Woźniak, dotychczas communications strategy director w LiquidThread, objął nowo utworzone stanowisko product & strategy directora agencji.

Woźniak karierę w reklamie zaczynał w 2005 r. w domu mediowym OMD Poland. Następnie od 2007 r. w ramach Starcom Mediavest Group zajmował się planowaniem mediów interaktywnych, działaniami performance oraz social mediami. Od 2013 r. jako digital & innovation director odpowiadał za projektowanie i realizacje kampanii zintegrowanych. W roku 2015 r. objął stanowisko dyrektora strategii w agencji LiquidThread. Ma na koncie tworzenie strategii komunikacji, które przyczyniły się do sukcesu takich marek jak Milka, Prince Polo, T-Mobile, Coca-Cola czy Kujawski. Współtworzone przez niego kampanie wielokrotnie znajdowały uznanie w największych konkursach reklamowych w Polsce (Effie Awards, KTR, Innovation, Golden Arrow, Kreatura) i na świecie (Golden Drum, Cannes Lions). W ramach inicjatywy NextTECHnow powered by Publicis Groupe Poland zajmuje się poszukiwaniem start-upów oferujących przełomowe rozwiązania marketingowe, które następnie mogą być rozwijane wraz z ekspertami z grupy i oferowane najbardziej wymagającym klientom.


Piotr Kozłowski przechodzi z Grupy Polsat Plus, gdzie przez rok był redaktorem naczelnym motoryzacyjnego działu Interii do redakcji Autoswiat.pl (Ringier Axel Springer Polska). Funkcję redaktora naczelnego tego serwisu motoryzacyjnego obejmie z niem 1 kwietnia. Wcześniej przez wiele lat był związany z wydawnictwem Agora, gdzie pracował m.in. jako project manager, redaktor i wydawca serwisu Moto.pl oraz dziennikarz wyborcza.pl i analityk w BIQdata.pl. Załozył także serwis datablog.pl i był jego redaktorem naczelnym, pracował jako specjalista ds PR w Fundacji Media 3.0 oraz analityk i story researcher w agencji OneMulti.

Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji Autoswiat.pl, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation. Ma rozwijać m.in. treści płatne dostępne w pakiecie Onet Premium.


Michał Olbrychowski objął nowo utworzone stanowisko chief operating officera (COO) w Komunikacja Plus Group. Będzie odpowiadał za integrację kompetencji PR, mediowych, kreatywnych oraz badawczych spółek K+PR, Proomni, Follow Vision i Insight Lab.

Olbrychowski to menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w usługach doradczych z obszaru komunikacji PR i marketingowej. Przez ostatnie blisko pięć lat kierował agencją Ogilvy PR Polska (wcześniej pod nazwą Cohn & Wolfe Poland) należącą do międzynarodowego koncernu WPP. Wcześniej m.in. rozwijał kompetencje communications consulting w Deloitte oraz pełnił rolę dyrektora zarządzającego w agencji Havas PR Warsaw. Jest wykładowcą i jurorem w konkursach branżowych. W przeszłości pełnił funkcję wiceprezesa Związku Firm PR.


Justyna Kwiecień objęła stanowisko head of social media w Gongu. Będzie koordynować pracę ośmioosobowego zespołu i reprezentować agencję w obszarze mediów społecznościowych. W poprzednich agencjach (Hand Made, The Digitals) pracowała dla takich marek jak: Nestle, W.Kruk, Fortuna, Soraya czy Warka. Pracowała także jako senior video distribution manager platformy Content Spot. Karierę rozpoczynała w 2010 r. jako team leader w Grupie Onet.

Z agencją Gong Kwiecień związana jest od marca 2020 r. Odpowiadała m.in. za działania social media w projekcie „Sztuka kradzieży” zrealizowanym przez agencję dla Netliksa, który został nagrodzony Złotym Lwem w Cannes. W portfolio ma również liczne kampanie dla ING nagradzane dorocznie w konkursach Mixx Awards. Aktualnie nadzoruje prace agencji dla takich klientów jak: ING, Netflix, Starbucks, Książęce i Play Station.


Helena Korniejew pełniąca w agencji PR Big Picture funkcję strategic directora z początkiem marca br.objęła część udziałów w spółce, stając się oficjalnie jej współwłaścicielką. Wspólnie z Hanną Waśko, założycielką agencji i CEO, będzie zarządzać całością biznesu z pozycji partnera oraz członka zarządu.

Korniejew z branżą PR związana od 2010 r. W  Big Picture od pierwszego roku istnienia agencji (2015). Początkowo jako senior consultant odpowiadała za zarządzanie zespołem lifestyle i koordynację strategicznych platform wizerunkowych dla marek takich jak Coca-Cola, L’Oreal Polska, Martini, Mondelez Polska.

Na zdjęciu od od lewej: Hanna Waśko i Helena Korniejew.

Poprzednie odcinki cyklu:

Oprac. Paweł Piasecki

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.