Piosenki z tekstem - koncert Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej

Koncert organizowany z okazji Dnia Patronów, obchodzonego w trzecią rocznicę uruchomienia zbiórki na rzecz Radia Nowy Świat, odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium.

Koncert „Piosenki z tekstem” organizowany 17 kwietnia przez Radio Nowy Świat (RNŚ) i Akademię Teatralną (AT) im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie poprowadzą Grażyna Torbicka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna i Wojciech Malajkat, aktor teatralny i filmowy, reżyser, rektor AT w obecnej (2020-2024) i poprzedniej kadencji. W RNŚ Malajkat pojawia się na antenie gościnnie w "Malajkinie" ze Zbigniewem Zamachowskim oraz w sobotnim "Koncercie życzeń".

Motywem przewodnim koncertu jest polska piosenka kabaretowa i literacka, czyli piosenka z tekstem, w zupełnie nowych aranżacjach przygotowanych przez Mateusza Dębskiego, kompozytora, pianistę, wykładowcę AT. Na scenie pojawią się studenci i absolwenci Akademii oraz dziennikarze RNŚ: Maria Zamachowska, Weronika Boczek (autorka podcastu extra "A tutaj klasyka"), Marcelina Słomian (audycje "Dobrze nastrojone" i "Dobrze nastrojone po polsku") i Adam Stasiak („Akademia rocka"). Stasiak, który w latach 2018-2021 występował na scenie Teatru Studio Buffo w musicalu „Metro", tym razem zaprezentuje specjalne wykonanie arii Torreadora z opery „Carmen”, do której tekst napisał Piotr Bukartyk. W finale w wykonaniu wszystkich artystów usłyszymy jedną z najsłynniejszych polskich piosenek „Niech żyje bal” Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego.

- Wspólnie z Akademią Teatralną przygotowujemy wyjątkowe widowisko z okazji Dnia Patronów. Chcemy w ten sposób przypomnieć fantastyczne piosenki, których ogromnym i bezcennym walorem jest tekst. Zapraszamy już dziś na nasz koncert. Wierzę, że tak jak nam, tak i państwu sprawi on wiele radości i przyjemności – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna RNŚ.

Koncert odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium. 14 marca ruszyła sprzedaż biletów w kasie teatru Collegium Nobilium oraz na stronie internetowej Akademii.

Według ostatnich danych z Patronite RNŚ ma obecnie 34 169 patronów, który wspierają swoje radio kwotą 704 304 złotych miesięcznie. Suma wpłat od powstania radia w 2020 r. to już ponad 23,3 miliona złotych.

 

Paweł Piasecki 999 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.