"Nie bądź obojętny_a" hasłem 20. Millennium Docs Against Gravity

Partnerem jubileuszowej edycji festiwalu filmów dokumentalnych jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Hasło jubileuszowej 20. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity (MDAG) – „Nie bądź obojętny_a” – odwołuje się do słów Mariana Turskiego, które stały się także hasłem obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim organizowanych przez Muzeum Polin (tutaj pełny program). Ich kluczowym elementem będzie otwarcie w kwietniu wystawy czasowej “Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim”. Hasło koresponduje także z misją festiwalu oraz prezentowanym na nim od lat programem.

W pierwszy weekend MDAG, od 12 do 14 maja, w przestrzeniach Muzeum Polin, które po raz kolejny jest partnerem festiwalu, odbędą się premiery filmów oraz debata z czołowymi twórcami i twórczyniami kina dokumentalnego nawiązująca do hasła “Nie bądź obojętny_a”.

20. edycja MDAG odbędzie się w dniach 12-21 maja br. w kinach w ośmiu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie, oraz online od 23 maja do 4 czerwca na platformie Mdag.pl. Mecenasem tytularnym festiwalu jest Bank Millennium.

Od 2 marca sprzedawane są karnety na festiwal oraz przyjmowane zgłoszenia akredytacyjne na warszawską edycję festiwalu.

Więcej informacji o festiwalu: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok

Największe przeboje z poprzednich edycji MDAG można obejrzeć na platformie VOD festiwalu: filmy z sekcji Hity 19. MDAG, filmy z sekcji Hity 18. MDAG.


Na reprodukowanym powyżej plakacie 20. edycji MDAG widzimy Alisę Kovalenko, reżyserkę filmu „Nie znikniemy” („We Will Not Fade Away”), który będzie mieć podczas festiwalu swoją światową premierę. Autorem tegorocznej identyfikacji wizualnej festiwalu jest Bartek Bojarczuk, dyrektor kreatywny autorskiej pracowni ILLCAT.studio, a autorką plakatowego zdjęcia Weronika Ławniczak.

Paweł Piasecki 978 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.