PKO będzie ubezpieczać samochody

Największy krajowy bank chce na poważnie wejść w ubezpieczenia.

Największy w Polsce bank PKO BP wchodzi na rynek ubezpieczeń komunikacyjnych z nową marką PKO Moto. Robi to za pomocą swojego własnego towarzystwa ubezpieczeniowego PKO Ubezpieczenia. Działa ono od lat, lecz do tej pory oferowało głównie polisy ochronne do kredytów hipotecznych macierzystego banku oraz produkty ubezpieczeniowo-inwestycyjne. Teraz chce powalczyć o najważniejszy segment – ubezpieczenia komunikacyjne. Czy zatem szykuje się bratobójcza walka pomiędzy największym krajowym bankiem (11,7 mln klientów) a największą w kraju firmą ubezpieczeniową, czyli Grupą PZU (16 mln klientów, jedna trzecia całego rynku)?

– Rozwój oferty ubezpieczeń współtworzy drugi filar strategii banku na lata 2023-2025, w którym stawiamy na rozwój ekosystemu usług pozabankowych – mówi Paweł Gruza, wiceprezes PKO BP, kierujący zarządem. – Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych od PKO Ubezpieczenia jest kolejnym krokiem w rozwijaniu wspominanego ekosystemu, a jej dostępność we wszystkich kanałach dystrybucji banku wpisuje się w realizację głównego celu drugiego filaru strategii, czyli tworzenia bankowości dopasowanej do stylu życia.

Pakiet PKO Moto obejmuje ubezpieczenia: obowiązkowe OC, Autocasco, Auto Assistance, od następstw nieszczęśliwych wypadków i Zieloną Kartę.

Ubezpieczenia komunikacyjne (24,6 mld zł składek w 2021 r.) stanowią 35% całego rynku ubezpieczeniowego w Polsce. W nich 60% stanowią obowiązkowe polisy OC, a 40% – dobrowolne Autocasco.

Maciej Burlikowski 1726 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.