Vue Storefront pozyskuje 20 mln dol. od inwestorów

Do dynamicznie rosnącego wrocławskiego start-upu zajmującego się tworzeniem oprogramowania dla e-sklepów dołączył jako CTO Tim Drijvers.

Na zdjęciu od lewej do prawej: Patrick Friday (Patryk Piątek), współzałożyciel/CEO, Tim Drijvers, CTO, Gordana Vuckovic, CRO, Bart Roszkowski, współzałożyciel/COO, Filip Rakowski, współzałożyciel/CDXO.
Na zdjęciu od lewej do prawej: Patrick Friday (Patryk Piątek), współzałożyciel/CEO, Tim Drijvers, CTO, Gordana Vuckovic, CRO, Bart Roszkowski, współzałożyciel/COO, Filip Rakowski, współzałożyciel/CDXO.
Vue Storefront, założona w 2020 r. we Wrocławiu spółka oferująca rozwiązanie Frontend as a Service, które umożliwia markom szybkie tworzenie nowoczesnych i efektywnych e-sklepów, pozyskała właśnie w nowej rundzie 20 mln dol. od inwestorów. Rundę poprowadził fundusz Felix Capital z siedzibą w Londynie, który wsparł już takie europejskie spółki technologiczne jak Mirakl, Travelperk, Moonbug i Farfetch.

Nowe fundusze wesprą zapowiadaną przez Vue Storefront w najbliższej przyszłości dużą aktualizację oferowanych rozwiązań, która w pełni otworzy firmę na rynek amerykański. Ze Stanów Zjednoczonych pochodzi już ponad połowa jej zamówień. W ciągu ostatniego roku Vue Storefront pozyskał takich klientów jak Berlin Brand Group, Zenith Watches i Zadig & Voltaire.

Spółka została niedawno, obok Ramp i uPacjenta, jednym z laureatów konkursu dla start-upów Aulery 2022. W 2021 r. zamknęła jedną z największych rund A w historii w Polsce, pozyskując 69 mln zł (17,4 mln dol.). Współzałożycielami spółki są: Bartłomiej Roszkowski, COO, Patrick Friday (Patryk Piątek), CEO, i Filip Rakowski, najpierw CTO, obecnie chief digital transformation officer (CDxO).

Wraz z informacją o nowych funduszach Vue Storefront podał także informację, że jego nowym CTO został Holender Tim Drijvers. Przez ostatnie siedem lat zajmował analogiczne stanowisko w firmie Sendcloud dostarczającej e-sklepom rozwiązania wspierające proces wysyłki towarów.

Paweł Piasecki 978 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.